تحلیل بازار کامودیتی ها، بورس کالا و گزارش امروز شنبه نه مهر ۱۴۰۱

تحلیل بازار کامودیتی ها، بورس کالا و گزارش امروز شنبه نه مهر ۱۴۰۱

بورس کالا – جمعه هشت مهر

تسویه اعتباری بازار فیزیکی بورس کالا با اوراق گاممعاملات بازار فیزیکی در ری
تسویه اعتباری بازار فیزیکی بورس کالا با اوراق گاممعاملات بازار فیزیکی در رینگ های داخلی و صادراتی با استفاده از اوراق گام تسویه اعتباری می شود.

تسویه اعتباری بازار فیزیکی بورس کالا با اوراق گام
معاملات بازار فیزیکی در رینگ های داخلی و صادراتی با استفاده از اوراق گام تسویه اعتباری می شود.

قیمت انرژی – جمعه هشت مهر

✍ تورم منطقه یورو به 10 درصد رسید که بالاترین رقم ثبت شده تاکنون است.📝 تورم
✍ تورم منطقه یورو به 10 درصد رسید که بالاترین رقم ثبت شده تاکنون است.📝 تورم در هلند نیز به 17 درصد افزایش یافته است. قیمت انرژی در پنجمین اقتصاد بزرگ

تورم منطقه یورو به 10 درصد رسید که بالاترین رقم ثبت شده تاکنون است.
📝 تورم در هلند نیز به 17 درصد افزایش یافته است. قیمت انرژی در پنجمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در مقایسه با سال گذشته 114 درصد افزایش یافته و قیمت مواد غذایی نسبت به سال گذشته در تاریخ مشابه 10.5 درصد افزایش یافته است.

قیمت خودرو – جمعه هشت مهر

🔴قیمت خودرو امروز
🔴قیمت خودرو امروز

🔴قیمت خودرو امروز

نفت – جمعه هشت مهر

JPY
▪️مبلغ دقیق هزینه شده برای مداخله ارزی توسط وزارت دارایی ژاپن منتشر شده است
وزارت دارایی ژاپن: میزان هزینه شده بین 30 اوت تا 28 برای مداخله به 2.8382 تریلیون ین (تقریباً 19 میلیارد دلار) می رسد.
OIL
▪️به نقل از منابع رویترز؛ مذاکرات کاهش تولید نفت اوپک پلاس محدوده ای بین 500 هزار تا 1 میلیون بشکه در روز را شامل می شود.

زغال سنگ – جمعه هشت مهر

دبیر انجمن زغال سنگ ایران مطرح کرد:🔻کاهش 3 درصدی تعرفه واردات ماشین آلات مع
دبیر انجمن زغال سنگ ایران مطرح کرد:🔻کاهش 3 درصدی تعرفه واردات ماشین آلات معدنی؛ گام مهم دولت و مجلس🔹سعید صمدی دبیر انجمن زغال سنگ ایران، کاهش تعرفه گم

دبیر انجمن زغال سنگ ایران مطرح کرد:
🔻کاهش 3 درصدی تعرفه واردات ماشین آلات معدنی؛ گام مهم دولت و مجلس
🔹سعید صمدی دبیر انجمن زغال سنگ ایران، کاهش تعرفه گمرکی از 4 به 1 درصد برای واردات ماشین آلات معدنی را گام مهم و مشترک دولت و مجلس دانست و گفت: بالا بودن عمر ناوگان تجهیزات و ماشین آلات معدنی در ایران موجب افزایش قیمت تمام شده مواد معدنی می شود.
🔹واردات ماشین آلات معدنی با ارز آزاد در ایران به علت بوروکراسی حاکم بر کشور دو برابر قیمت جهانی است و تصمیم مجلس درباره کاهش تعرفه گمرکی به یک درصد اقدام خوبی است، اما کافی نیست .
مجلس

تیرآهن – جمعه هشت مهر

🔻نمودار تغییرات متوسط نرخ تیرآهن 14 کیلویی و میانگین قیمت انواع پروفیل با ض
🔻نمودار تغییرات متوسط نرخ تیرآهن 14 کیلویی و میانگین قیمت انواع پروفیل با ضخامت 2 در بازار آزاد در هفته گذشته🔹در یک هفته گذشته؛ متوسط نرخ هر کیلو تیرآ

🔻نمودار تغییرات متوسط نرخ تیرآهن 14 کیلویی و میانگین قیمت انواع پروفیل با ضخامت 2 در بازار آزاد در هفته گذشته
🔹در یک هفته گذشته؛ متوسط نرخ هر کیلو تیرآهن 14 در بازار آزاد نوسان نزولی داشته است و در محدوده 17 هزار و 400 تا 17 هزار و 350 تومان جابه جا شده است که در کل 50 تومان کاهش یافته است.
🔹از 2 مهر الی 7 مهر، میانگین قیمت انواع پروفیل با ضخامت 2 در بازار آزاد روندی صعودی را تجربه کرده و در کل در محدوده 21 هزار و 500 تا 21 هزار و 638 تومان جابه جا شده است.
نمودار هفتگی تیرآهن
نمودار هفتگی پروفیل

معاملات بورس کالا – جمعه هشت مهر

🔻گزارش هفتگی از معاملات بورس کالا از مهمترین عرضه هفته چه خبر؟🔹 به گزارش خب
🔻گزارش هفتگی از معاملات بورس کالا از مهمترین عرضه هفته چه خبر؟🔹 به گزارش خبرنگار ، جزئیات معاملات محصولات فولادی در بورس کالا در هفته جاری مورد بررسی

🔻گزارش هفتگی از معاملات بورس کالا/ از مهمترین عرضه هفته چه خبر؟
🔹 به گزارش خبرنگار ، جزئیات معاملات محصولات فولادی در بورس کالا در هفته جاری مورد بررسی قرار گرفت.
🔹 در مهمترین عرضه هفته، روز شنبه 2 مهر ماه 1401، 61 هزار و 500 تن شمش در بورس کالا با قیمت پایه 142 هزار و 89 ریال عرضه شد که از این میزان، تنها یک هزار تن با قیمت 132 هزار و 657 ریال مورد معامله قرار گرفت.
گزارش هفتگی

فولاد – جمعه هشت مهر

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی به عنوان کرد:🔻 جایگزینی تفکیک به جای ادغام
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی به عنوان کرد:🔻 جایگزینی تفکیک به جای ادغام در وزارت صمت ریشه مشکلات صمت چیست؟🔹 بهرام شکوری، فعال صنعت فولاد گفت: مشکل

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی به عنوان کرد:
🔻 جایگزینی تفکیک به جای ادغام در وزارت صمت/ ریشه مشکلات صمت چیست؟
🔹 بهرام شکوری، فعال صنعت فولاد گفت: مشکلات فعلی ایجادشده در وزارت صمت به دلیل ادغام و مدیریت نامناسب است که تفکیک آن می تواند تا حد زیادی به شرایط تجاری و اقتصادی کشور کمک کند.
🔹 در سال های گذشته ادغام این دو وزارتخانه برای بهبود وضعیت مطرح شد؛ اما در عوض تجمیع شدند و طرح های برنامه ریزی شده برای ترکیب آنها، محقق نشد؛ چرا که در این صورت باید کاهش نیروی انسانی و کوچک ترشدن وزارتخانه رخ می داد که در اصل هیچ کدام از آنها عملی نشد.
وزارت بازرگانی

فولاد – جمعه هشت مهر

🔻 آشوب سیاست های اتخاذی بورس کالا برای محصولات فولادی تولید شمش ضرر مطلق اس
🔻 آشوب سیاست های اتخاذی بورس کالا برای محصولات فولادی تولید شمش ضرر مطلق است؟🔹کیوان رحیم منش، فعال حوزه فولاد گفت: قطعا انجام این تحقیق و تفحص از سوی

🔻 آشوب سیاست های اتخاذی بورس کالا برای محصولات فولادی/ تولید شمش ضرر مطلق است؟
🔹کیوان رحیم منش، فعال حوزه فولاد گفت: قطعا انجام این تحقیق و تفحص از سوی پارلمان لازم است، زیرا عملکرد نامناسب بورس کالا، ضربه جدی به صنعت فولاد کشور وارد کرده است.
🔹 بورس کالا به هیچ وجه عدالت را برای زنجیره محصولات فولادی رعایت نکرده است.

تیرآهن – جمعه هشت مهر

🔻 فردا کدام محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شوند؟🔹 به گزارش ، فردا شنبه
🔻 فردا کدام محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شوند؟🔹 به گزارش ، فردا شنبه 9 مهر ماه 1401، یک میلیون و 32 هزار و 928 تن محصول فولادی در تالارصنعتی و

🔻 فردا کدام محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شوند؟
🔹 به گزارش ، فردا شنبه 9 مهر ماه 1401، یک میلیون و 32 هزار و 928 تن محصول فولادی در تالارصنعتی و حراج باز بورس کالا عرضه می شود که این سبد شامل میلگردکلاف، تیرآهن، ناودانی، شمش بلوم، سنگ آهن دانه بندی، کنسانتره سنگ آهن،گندله سنگ آهن و آهن اسفنجی  خواهد بود.
🔹 در همین حال، 59 هزار و 400 تن شمش بلوم با  قیمت پایه 141 هزار و 308 ریال عرضه می شود.بررسی ها حاکی از آن است که حجم عرضه این محصول نسبت به هفته اخیر 3.4 درصد کاهش نشان می دهد
لینک کوتاه: 

گاز روسیه – جمعه هشت مهر

خط لوله انتقال گاز نورد استریم از روسیه به آلمان که زیر دریای بالتیک قرار د
خط لوله انتقال گاز نورد استریم از روسیه به آلمان که زیر دریای بالتیک قرار دارد، از چهار نقطه در مکان های متفاوت نشت کرده!احتمال اینکه این نشتی ها عمدی

خط لوله انتقال گاز نورد استریم از روسیه به آلمان که زیر دریای بالتیک قرار دارد، از چهار نقطه در مکان های متفاوت نشت کرده!
احتمال اینکه این نشتی ها عمدی بوده باشد بسیار زیاد است. اما چه کسی باعث این اتفاق شده؟
چندین نظر وجود دارد:
1) آمریکا: آمریکا ممکن است این کار را عمدی انجام داده باشد تا وابستگی اروپا به گاز روسیه را کم کند تا کشورهای اروپایی بطور گسترده تر روسیه را با تحریم و کمک های نظامی به اوکراین حمایت کنند. اصطلاحا تکلیف اروپا را با روسیه مشخص کند.
2) ملی گرایان افراطی اروپایی: این گروه ها نیز با این کار احتمالا هدف فرضی آمریکا را در بند قبل می توانسته دنبال کرده باشند.
3) روسیه: روسیه برخلاف چیزی که تصور می شود هم می توانسته این کار را انجام دهد. درست است که روسیه می تواند با توقف انتقال گاز اروپا را تحت فشار قرار دهد و نیازی به آسیب به خط لوله ندارد اما توجه کنیم با همین اقدامات اخیرا اروپا جایگزین هایی پیدا کرده و قیمت گاز هم کاهشی شده! بنابراین می توان گفت سیاست بستن شیرفلکه گاز دیگر کار نمی کند. بهمین دلیل روسیه می تواند با آسیب زدن به لوله اتحاد بین آمریکا و اروپا را دچار تزلزل کند و باعث ایجاد تفرقه بین شان شود ؛ درحالی که به سرعت بعد از این اتفاقات سند الحاق همیشگی بخش های اشغالی اوکراین به روسیه را امضا می کند.
2022/09/30

کامودیتی – جمعه هشت مهر

خب چی شد که 4 شنبه یه مثبت خفن با کمک پالایشی ها زد شاخص؟! والا تا جای که خ
خب چی شد که 4 شنبه یه مثبت خفن با کمک پالایشی ها زد شاخص؟! والا تا جای که خبر دارم فعلا نفت برنت زیر 90 دلار هستش! اونوقت چرا و واسه چی شپنا رو مثبت 7

خب چی شد که 4 شنبه یه مثبت خفن با کمک پالایشی ها زد شاخص؟! والا تا جای که خبر دارم فعلا نفت برنت زیر 90 دلار هستش! اونوقت چرا و واسه چی شپنا رو مثبت 7 می کنند من که نمیدونم! یا بقیه کامودیتی ها هم جای خود که در قیمت های سال 1399 قرار دارند!
اینو گفتم که بنظر بنده شاید 50 درصد این بازار تکنیکالی باشه 50 درصد هم فقط شما رو شگفت زده میکنه بازار ساز هر جور که دوست داره هم با منفی هاش هم با مثبت هاش!
تکنیکالی
شاخص زیر حمایت 1340 تثبیت نکرد! بشرطی که فردا بتونه بالای این حمایت بمونه اندیکاتور ها وارد مرحله خرید می شوند و انتظار داریم 1381 رو ببینیم! در غیر اینصورت همچنان منتظریم که شاخص به خط صورتی رنگه بخوره و یه واکنش خوب با ارزش معاملات خوب روند مثبت خوبی بزنه!
📅1401/7/8

شیمیایی – جمعه هشت مهر

🔺 خبری مهم برای سهامداران شیران سهامداران شیران در جریان باشند🔹 شرکت سرمایه
🔺 خبری مهم برای سهامداران شیران سهامداران شیران در جریان باشند🔹 شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد شیران در بازار سرمایه شناخته می شود و رو

🔺 خبری مهم برای سهامداران شیران سهامداران شیران در جریان باشند
🔹 شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد شیران در بازار سرمایه شناخته می شود و روز گذشته خبری در رسانه ها درباره این نماد منتشر گردید. در این مطلب به جزییات این خبر می پردازیم.
/000CYQ

تحلیل ها و سیگنال های بازار سهام و بورس ایران