اخبار بازار سرمایه، دولت و گزارش امروز دوشنبه بیست و سه آبان ۱۴۰۱

دو نفر از منابع آگاه اعلام کردند لاوروف به دلیل عارضه قلبی تحت درمان است، کدام ارزها از ابتدای سال بیشترین سقوط را در برابر دلار داشته اند؟

واکنش اردوغان به انفجار استانبول یک زن در انفجار دست دارد

ترکیه – دوشنبه بیست و سه آبان

واکنش اردوغان به انفجار استانبول یک زن در انفجار دست دارد
واکنش اردوغان به انفجار استانبول یک زن در انفجار دست دارد

📝 واکنش اردوغان به انفجار استانبول: یک زن در انفجار دست دارد. رئیس جمهور ترکیه:. ✳️ عاملان بمب گذاری را شناسایی خواهیم کرد و مجازات خواهند شد. ✳️ تلاش برای تسخیر ترکیه و ملت آن از طریق ، مانند گذشته به هدف خود نخواهد رسید.. ✳️ وی شمار کشته ها را 6 نفر و تعداد زخمی های این انفجار را 53 نفر اعلام کرد .. ✳️ اردوغان اظهار داشت : عناصری که تلاش می کنند دولت ترکیه را تضعیف کنند به جاه طلبی های خود نخواهند رسید.. ✳️ ما معتقدیم بمب گذاری در منطقه تقسیم ی است و یک زن در آن دست دارد اما همچنان در حال بررسی موضوع هستیم.

رکود اقتصادی و شکاف مالیاتی، گریبان بریتانیا را گرفته است.

بریتانیا – دوشنبه بیست و سه آبان

❗️ رکود اقتصادی و شکاف مالیاتی، گریبان بریتانیا را گرفته است.
▪️ طبق گزارشات منتشر شده، به دلیل افزایش هزینه های زندگی در بریتانیا، دولت طرحی را برای بهبود اوضاع اقتصادی و بازارهای آسیب دیده در این هفته اجرا می کند.
▪️ آقای جرمی هانت، صدراعظم خزانه داری بریتانیا، قصد دارد در روز پنجشنبه طرحی رونمایی کند، که ممکن است در این طرح، کاهش هزینه ها و افزایش مالیات، نقش مهمی داشته باشد، انتظار می رود آقای هانت، اقداماتی را به مبلغ حداقل 50 میلیارد پوند (59 میلیارد دلار) برای پُر کردن شکاف مالیاتی اعلام کند.

هنگ کنگ – دوشنبه بیست و سه آبان

📍صرافی مشتقات AAX از هنگ کنگ اعلام کرد که تمام عملیات خود از جمله تجارت و برداشت را به حالت تعلیق در می آورد. پیش بینی می شود تصحیح و بازیابی دارایی های کاربران 7 تا 10 روز طول بکشد. حجم معاملات AAX در بین 20 رتبه برتر در CoinGecko قرار می گرفت.

دو نفر از منابع آگاه اعلام کردند لاوروف به دلیل عارضه قلبی تحت درمان است.

روسیه – دوشنبه بیست و سه آبان

🔵 به گزارش آسوشیتدپرس لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پس از ورود به بالی برای اجلاس G 20 به بیمارستان منتقل شد
♦️ دو نفر از منابع آگاه اعلام کردند لاوروف به دلیل عارضه قلبی تحت درمان است.

بایدن رئیس جمهور آمریکا

چین – دوشنبه بیست و سه آبان

🔵 بایدن رئیس جمهور آمریکا:. ♦️ایالات متحده و چین می توانند اختلافات را مدیریت کنند و از تبدیل رقابت به درگیری جلوگیری کنند.. ♦️انتظار دارم ایالات متحده و چین در رفع کمبود اقلیمی و مواد غذایی نقشی ایفا کنند.. ♦️اگر این چیزی است که شما می خواهید، ما آماده هستیم تا با شما همکاری کنیم.

مقام کاخ سفید

چین – دوشنبه بیست و سه آبان

🔵 مقام کاخ سفید:. ♦️بایدن به ژی گفته است ایالات متحده به شدت با چین رقابت خواهد کرد.. ♦️ بایدن به ژی گفت که این رقابت نباید به درگیری تبدیل شود.. ♦️بایدن با جزئیات بیان کرد که سیاست چین واحد تغییر نکرده است.. ♦️ بایدن به اقدامات قهری چین در قبال تایوان اعتراض کرده است.. ♦️وزیر امور خارجه آمریکا، بلینکن، پس از نشست بایدن و ژی از چین بازدید خواهد کرد.. ♦️بایدن مسائلی مانند جنگ روسیه با اوکراین و کره شمالی را مطرح کرده است.

نظرسنجی فدرال رزرو نیویورک

فدرال رزرو – دوشنبه بیست و سه آبان

🔵 نظرسنجی فدرال رزرو نیویورک:. ♦️تورم مورد انتظار در یک سال آینده به 5.9 درصد در اکتبر در مقابل 5.4 سپتامبر افزایش یافت. ♦️ قیمت بنزین در سال آینده رکورد جهش یک ماهه را ثبت کرد و در اکتبر به 4.8 درصد رسید.. ♦️ نرخ بیکاری مورد انتظار برای سال آینده بالاترین نرخ بیکاری از آوریل 2020 است.

حمله به مقر ها در اقلیم شمال عراق

عراق – دوشنبه بیست و سه آبان

حمله به مقر ها در اقلیم شمال عراق. یک منبع آگاه نظامی در گفت وگو با فارس:. 🔹️در این حملات که به صورت پهپادی و موشکی صورت گرفت، مقرهای احزاب ی در اقلیم شمال عراق هدف قرار گرفت.

واکنش بغداد به حملات ایران به اقلیم کردستان

عراق – دوشنبه بیست و سه آبان

واکنش بغداد به حملات ایران به اقلیم کردستان
واکنش بغداد به حملات ایران به اقلیم کردستان

واکنش بغداد به حملات ایران به اقلیم کردستان
وزارت خارجه عراق:
🔹 حملات یکجانبه و خصمانه عاملی برای ایجاد ثبات نخواهد بود و پیش از این نیز در مواضعی اعلام کردیم که این تعرض آشکار به عراق و امنیت شهروندان آن تهدیدی مداوم به شمار می رود و منجر به افزایش تنش در منطقه می شود.
🔹در راستای حفظ عراق و امنیت مردم این کشور، اقدامات دیپلماتیک در سطوح بالا را اتخاذ خواهیم کرد.

کدام ارزها از ابتدای سال بیشترین سقوط را در برابر دلار داشته اند؟

غنا – دوشنبه بیست و سه آبان

کدام ارزها از ابتدای سال بیشترین سقوط را در برابر دلار داشته اند؟
کدام ارزها از ابتدای سال بیشترین سقوط را در برابر دلار داشته اند؟

📌کدام ارزها از ابتدای سال بیشترین سقوط را در برابر دلار داشته اند؟
🔹بازارهای ارز در سال 2022 روند دشواری پشت سر گذاشته اند، اما در برخی کشورها، ترکیبی از فشارهای ژئوپولیتیکی و اشتباهات بانک های مرکزی، برخی ارزها را به سمت «مارپیچ مرگ» سوق داده است.
🔹قوی تر شدن دلار در طول سال، در حالی که سرمایه گذاران به سمت «پناهگاه امن» سنتی هجوم آورده اند، بر بسیاری از ارزهای بازارهای نوظهور تاثیر زیادی گذاشته است.
🔹در این میان عملکرد ارزهای سدی در کشور غنا، پزو در کوبا و دلار در زیمبابوه نسبت به دیگر ارزها بسیار قابل توجه بوده است.
🔹در غنا که در ابتدای سال هر دلار 6 سدی ارزش داشت، اکنون قیمت هر دلار به 14.24 سدی رسیده که به معنای تقویت 132 درصدی دلار در برابر پول این کشور است.
🔹در کوبا هم پزو 56.36 درصد در برابر دلار کاهش یافته است.
🔹به گزارش سی ان بی سی، دلار زیمبابوه از ژانویه تاکنون 76.74 درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است.
🔹تولیدکنندگان عمده نفت و کشورهای دارای بانک مرکزی مستقل که نرخ بهره را قاطعانه افزایش داده اند، عموما وضعیت بهتری دارند.

خبرها و تحلیل های بازار سرمایه