تحلیل بازار بورس، بورس کالای ایران و اطلاعیه عرضه امروز سه شنبه بیست و چهار آبان ۱۴۰۱

افزایش باورنکردنی نرخ اجاره مسکن در سال گذشته قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران به چقدر رسید؟، انتقاد تند رئیس بنیاد مسکن درباره وام مسکن روستایی

تفاوت بازار اول با دوم بورس

بورس تهران – دوشنبه بیست و سه آبان

تفاوت بازار اول با دوم بورس
تفاوت بازار اول با دوم بورس

📌تفاوت بازار اول با دوم بورس
🔹از شهریور سال 1381، سازمان بورس اوراق بهادار تصمیم به طبقه بندی شرکت ها در بازار سهام گرفت. بر اساس این تصمیم، شرکت ها بر اساس اندازه شرکت، میزان شناوری سهام و نقدشوندگی، شفافیت و اطلاع رسانی و تداوم سودآوری به دو دسته بازار اول و بازار دوم تقسیم بندی شدند.
🔹مهمترین تفاوت میان بازارها میزان سرمایه شرکت است. هر شرکتی که بیش از 100 میلیارد تومان سرمایه ثبت شده داشته باشد می تواند درخواست حضور در تابلوی اصلی بازار اول بورس تهران را بدهد در غیر اینصورت باید در تابلوی فرعی یا بازار دوم پذیرش شود. با این حال هر تابلویی شرایط خاص خود را دارد که شرکتها برای پذیرش در آن باید این شرایط را اثبات کنند.
🔹شرایط پذیرش در تابلوی فرعی بازار اول
این تابلو از سختگیری کمتری برخوردار است. وجود 15 درصد سهام شناور، سرمایه 50 میلیارد تومانی و عدم وجود زیان انباشته در ترازنامه مهترین شرایط حضور در تابلوی فرعی است.
🔹شرایط پذیرش در بازار دوم
شرکت هایی که نتوانند شرایط بازار اول را ایجاد کنند، باید برای پذیرش در بازار دوم بورس اقدام کنند.

پیشنهادات 3 گانه انجمن فولاد برای تنظیم بازار آهن اسفنجی

صمت – دوشنبه بیست و سه آبان

پیشنهادات 3 گانه انجمن فولاد برای تنظیم بازار آهن اسفنجی
پیشنهادات 3 گانه انجمن فولاد برای تنظیم بازار آهن اسفنجی

💢پیشنهادات 3 گانه انجمن فولاد برای تنظیم بازار آهن اسفنجی. انجمن تولیدکنندگان فولاد طی نامه ای به وزیر صمت پیشنهادات 3 گانه برای تنظیم بازار آهن اسفنجی و درخواست اصلاح شرایط عرضه و تقاضای آهن اسفنجی ارائه کرده است. چیلان. 🆔@samantahlil👈 عضویت. 💠درتمایز پیشتازیم 💠

قیمت فعلی 5130

تحلیل سهم – دوشنبه بیست و سه آبان

✔️تحلیل سهم های درخواستی:. بورس. قیمت فعلی: 5130. حمایت اول: 5080. 💎حمایت دوم: 4670. حمایت سوم: 4420. مقاومت اول: 5670. مقاومت دوم : 6170. مقاومت سوم: 6680. هدف اول: 7820. هدف دوم : 9000. کم ریسک خرید پله ای در حمایت ها. مقاومت سوم مهم است. ⏰تاریخ تحلیل : 1401 08 23. کانال سیگنال بورس

ارزش معاملات خرد 4379 میلیارد و خروج 329 میلیارد تومان از صندوق های درآمد ثابت.

خروج پول – دوشنبه بیست و سه آبان

✅ارزش معاملات خرد 4379 میلیارد و خروج 329 میلیارد تومان از صندوق های درآمد ثابت.. ارزش معاملات بالاتر از کف. پایین تر از از سقف.. خروج پولی مشاهده نشده و بازار روند طبیعی خودش رو طی میکنه.. ✅دلار را اعلام کردیم دیگر خیری ندارد بالا نخرید تا اصلاح کند ولی بعضی ها تازه در سقف به فکر خرید افتادن!. حالا میبینید که اقلام دلاری و چه بسا خود بورس خودمون رشد بهتری کرد!. مقاومت یک عده در برابر تحلیل ستودنیه!. 🔍کدام کانال را دیده اید تمام این اطلاعات را دقیق و رایگان در اختیارتان. بزاره؟!. فقط دعامون کنید🙏

شاخص کل بورس تهران امروز 10968 واحد افت کرد.

فرابورس – دوشنبه بیست و سه آبان

▫️شاخص کل بورس تهران امروز 10968 واحد افت کرد.. ▫️شاخص کل «هم وزن» 3010 واحد افت کرد.. ▫️ارزش معاملات بورس امروز 3730 میلیارد تومان بود.. ▫️«شبندر»، «فملی» و «کچاد» سه نماد تاثیرگذار امروز بودند.. ▫️«خگستر»،«شپنا» و «شستا» هم سه نماد پر تراکنش بودند.. ▫️شاخص کل فرابورس امروز 105 واحد افت کرد.. ▫️ارزش معاملات این بازار 72842 میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات خرد 2486

صف فروش – دوشنبه بیست و سه آبان

گزارش بازار. ارزش معاملات خرد: 2486. خروج نقدینگی (خرید حقوقی): 540. ورود نقدینگی به صندوق های درآمد ثابت: 9. صف خرید: 45 نماد به ارزش 97. صف فروش: 29 نماد به ارزش 272. 🔷 ورود پول هوشمند: 526. خروج پول هوشمند: 773

حق تقدم – دوشنبه بیست و سه آبان

⭕️در بازار امروز 1401 08 22 مجموعا مبلغ 332 میلیارد تومان خروج حقیقی از بازار داشته ایم. (سهام + حق تقدم + صندوق های قابل معامله سهامی)
⭕️نکته مهم: در بازار امروز شاهد خروج 68 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از نمادهایی با ارزش بازار کمتر از 40 هزار میلیارد تومان و خروج 264 میلیارد تومان از نمادهای با ارزش بازار بیش از 40 هزار میلیارد تومان بوده ایم.

1000 دستگاه پژو 207 راهی بورس کالا می شود

اطلاعیه عرضه – دوشنبه بیست و سه آبان

✳️ فوری
1000 دستگاه پژو 207 راهی بورس کالا می شود
✅ گروه صنعتی ایران خودرو 30 آبان ماه 1000 دستگاه پژو 207 دستی سفید را در بورس کالا عرضه می کند و با این رویداد 207 نیز به جمع خودروهای بورسی می پیوندد. از نکات قابل توجه عرضه 207 در بورس درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است که 100 درصد درنظر گرفته شده است.
⚡️به گزارش ، براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران این خودرو که تحویل سه ماهه بوده و 30 بهمن به خریداران تحویل می شود با قیمت پایه 187 میلیون و 400 هزار تومان عرضه خواهد شد.

تفاوت عجیب و غریب قیمت مسکن در این شهر این خانه 500 میلیارد قیمت خورد!

قیمت مسکن – دوشنبه بیست و سه آبان

تفاوت عجیب و غریب قیمت مسکن در این شهر این خانه 500 میلیارد قیمت خورد!
تفاوت عجیب و غریب قیمت مسکن در این شهر این خانه 500 میلیارد قیمت خورد!

⬅️تفاوت عجیب و غریب قیمت مسکن در این شهر این خانه 500 میلیارد قیمت خورد!
🔷کارشناس املاک با اشاره به قیمت گذاری 500 میلیاردی یک واحد مسکونی در قم که بالاترین نرخ قیمت گذاری در قم است، ادامه داد: در سایت ها و روزنامه ها اغلب خانه های تا متری 30 میلیون تومان درج می شود و این نوع خانه ها در روزنامه ها و سایت ها آگهی نمی شوند و بیشتر در دست می چرخند و به دلال نمی رسد.
🔹 شاید شنیدن نرخ های عجیب و غریب برخی از این خانه ها برای مدت کوتاهی جالب توجه باشد اما وقتی کمی می اندیشیم دیگر جذابیت گذشته را ندارد و حتی دردناک هم می شود که چگونه در فاصله ای کمتر از 20 دقیقه ای دو منطقه از یکدیگر، قیمت خانه ها گاهی تا 500 برابر می شود، امری که گاهی باورش هم سخت است.
🔹در کنار خانه های گران قیمت ، خانه هایی که پایین ترین قیمت را دارند برای کسانی که تصمیم به خانه دار شدن گرفته اند کاربرد بیشتری دارد با گشتی در آگهی های مسکن ارزان ترین خانه هایی که در شهر قم می توان خریداری کرد را پیدا کردیم.

انتقاد تند رئیس بنیاد مسکن درباره وام مسکن روستایی

نهضت ملی مسکن – دوشنبه بیست و سه آبان

انتقاد تند رئیس بنیاد مسکن درباره وام مسکن روستایی
انتقاد تند رئیس بنیاد مسکن درباره وام مسکن روستایی

⬅️انتقاد تند رئیس بنیاد مسکن درباره وام مسکن روستایی
🔷رئیس بنیاد مسکن درباره این موضوع که وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی کفاف تکمیل واحدها را می دهد گفت: مردم خانه های خود را به مرحله گچ و خاک می رسانند و زندگی می کنند؛ کاشی کاری و گچ کاری می ماند برای سال بعد؛ این خیلی بهتر از واحد غیرمقاوم است.
🔹اکبر نیکزاد اظهار کرد: در طرح نهضت ملی مسکن که مسئولیت آن بر عهده بنیاد مسکن قرار دارد 130 هزار واحد مسکن شهری و 190 هزار مسکن روستایی در دست ساخت است. در بحث مسکن روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر یک مقدار پرداخت تسهیلات به دست انداز خورده بود که با عنایت رییس جمهور و دولت محترم، موانع برداشته شده است.
🔹وی افزود: پرداخت وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود 5 درصد به صورت بازپرداخت 20 ساله با سفته زنجیره ای سه نفره برای شهرهای زیر 25 هزار نفر و روستاها نهایی شده است
🔹رئیس بنیاد مسکن تصریح کرد: در شهرها هم 103 هزار مسکن شهری داریم که حتی یک واحد متوقف نشده و پیشرفت آنها در شهرهای مختلف، متفاوت است. انشاء در دهه فجر تعداد قابل توجهی را افتتاح خواهیم کرد.

افزایش باورنکردنی نرخ اجاره مسکن در سال گذشته قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران به چقدر رسید؟

قیمت مسکن – دوشنبه بیست و سه آبان

افزایش باورنکردنی نرخ اجاره مسکن در سال گذشته قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران به چقدر رسید؟
افزایش باورنکردنی نرخ اجاره مسکن در سال گذشته قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران به چقدر رسید؟

⬅️افزایش باورنکردنی نرخ اجاره مسکن در سال گذشته قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران به چقدر رسید؟
🔷در چند سال اخیر قیمت مسکن با تغییرات بسیاری روبه رو بوده است و این تغییرات موجب به وجود آمدن قیمت های بالا و باورنکردنی مسکن ها شده از این رو متقاضیان مسکن به دنبال خانه هایی با قیمت های مناسب تر می گردند.
🔹در چند سال اخیر قیمت مسکن با تغییرات بسیاری روبه رو بوده است و این تغییرات موجب به وجود آمدن قیمت های بالا و باورنکردنی مسکن ها شده از این رو متقاضیان مسکن به دنبال خانه هایی با قیمت های مناسب تر می گردند
🔹بررسی بازار و قیمت رهن و اجاره آپارتمان های 50 تا 70 متری شهر تهران نشان می دهد رهن و اجاره یک دستگاه آپارتمان 70 متری در جردن به ترتیب 100 میلیون تومان و ماهانه 17 میلیون تومان است. در سهروردی شمالی یک واحد مسکونی 60 متری 6 سال ساخت با ودیعه 200 میلیون تومانی و اجاره ماهانه 12 میلیون تومانی فایل شده است.

وصول 454 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی تا پایان سال ٣5٠ همت معافیت مالیاتی داریم

سازمان امور مالیاتی – دوشنبه بیست و سه آبان

وصول 454 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی تا پایان سال ٣5٠ همت معافیت مالیاتی داریم
وصول 454 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی تا پایان سال ٣5٠ همت معافیت مالیاتی داریم

📌 وصول 454 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی تا پایان سال ٣5٠ همت معافیت مالیاتی داریم
داود منظور؛ رییس سازمان امور مالیاتی:
🔷 بر اساس اظهارنامه های دریافتی برای عملکرد سال ١4٠٠ با ٣5٠ هزار میلیارد تومان معافیت های قانونی مالیاتی مواجه شدیم که این رقم قابل توجهی را نشان می دهد.
🔷سال گذشته ٣٠6 هزار میلیارد تومان درآمد مالیات وصول شده که پیش بینی می شود این رقم امسال به 454 هزار میلیارد تومان برسد.

بورس کالا خرید خودرو خودرو 2٠7

اطلاعیه عرضه – دوشنبه بیست و سه آبان

بورس کالا خرید خودرو خودرو 2٠7
ایران خودرو 30 آبان ماه 1000 دستگاه پژو 207 دستی سفید را در بورس کالا عرضه می کند.
با این رویداد 207 نیز به جمع خودروهای بورسی می پیوندد.
از نکات قابل توجه عرضه 207 در بورس درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است که 100٪ در نظر گرفته شده است.
براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران این خودرو که تحویل 3 ماهه بوده و 30 بهمن به خریداران تحویل می شود با قیمت پایه 187.4٠٠.٠٠٠ تومان عرضه خواهد شد.

عدم تایید معاملات در نماد معاملاتی (زملاردح1)

زملارد – دوشنبه بیست و سه آبان

زملاردح1. ❇ عدم تایید معاملات در نماد معاملاتی (زملاردح1). ◼ به اطلاع می رساند؛معاملات امروز دوشنبه مورخ 1401 08 23 در نماد معاملاتی (زملاردح1) مورد تأیید قرار نگرفت.مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران. 01 8 23 17:58

درصد بازده عمر صندوق

شاخص کل هم وزن – سه شنبه بیست و چهار آبان

درصد بازده عمر صندوق. انواع صندوقهای سرمایه گذاری. مرتب شده بر اساس بیشترین بازدهی. عمر شاخص کل به اندازه عمر قدیمی ترین صندوق و عمر شاخص کل هم وزن از روز اول محاسبه ی آن در نظر گرفته شده است.. منتهی به 1401 08 18

قیمت گذاری نامناسب، از دلایل کمبود سرم و دارو افزایش ظرفیت تولید سرم

دارویی – سه شنبه بیست و چهار آبان

قیمت گذاری نامناسب، از دلایل کمبود سرم و دارو افزایش ظرفیت تولید سرم
مدیرعامل کارخانه های داروپخش:
🔹از آذرماه ظرفیت تولید روزانه سرم ما به 130 هزار واحد می رسد.
🔹این ظرفیت به تدریج افزایش یافته و تا تابستان سال آینده، مجموع تولید ما به شش میلیون واحد سرم در ماه خواهد رسید.
🔹از جمله دلایل بروز کمبودها، قیمت گذاری نامناسب و مشکل در تأمین نقدینگی است. فعلاً فکر صرفاً اقتصادی نداریم و در صدد تأمین نیاز دارویی بازاریم.

مالیات خانه های لوکس؛ تقریبا هیچ!

ملی مس – سه شنبه بیست و چهار آبان

مالیات خانه های لوکس؛ تقریبا هیچ!
🔹صندوق ملی مسکن با تصویب اساسنامه آن و تایید شورای نگهبان شروع به کار کرده و بنا به گفته رییس هیات عامل این صندوق تا کنون 6600 میلیارد تومان عمدتا از خزانه دولت در آن جمع شده است.
🔹این در حالی است که تا کنون مالیات خانه های خالی 22 میلیارد تومان و مالیات واحدهای لوکس فقط 27 میلیون تومان بوده است، یعنی تقریبا هیچ!

بازدهی برتر را تجربه کنید

شاخص کل – سه شنبه بیست و چهار آبان

بازدهی برتر را تجربه کنید
بازدهی برتر را تجربه کنید

🥇 بازدهی برتر را تجربه کنید
📊 صندوق مختلط زیتون که در روزهای بسیار نزولی بازار پذیره نویسی شد، با در امان ماندن از ریزش های متداول بازار در یک سال گذشته، عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل و تمام صندوق های موجود داشته زیرا چیدمان پورتفوی آن به نحوی است که در بازارهای صعودی رشدی بالاتر از شاخص و در بازارهای نزولی به عنوان کنترلگر ریسک عمل کند.
🫒 صندوق مختلط زیتون رتبه اول بازدهی یک ساله را کسب کرد.
🔸برای اطلاعات بیشتر:

منبع بورس کالای ایران

اطلاعیه عرضه – سه شنبه بیست و چهار آبان

❇️ به گزارش کالا خبر براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران این خودرو که تحویل سه ماهه بوده و 30 بهمن به خریداران تحویل می شود با قیمت پایه 187 میلیون و 400 هزار تومان عرضه خواهد شد.
منبع : بورس کالای ایران

تحلیل ها و سیگنال های بازار سهام و بورس ایران