تعارض منافع در بازار سرمایه، پیش بینی بورس فردا

هر دو گارد خوبی گرفتن و درآستانه شکست مقاومت و آغاز یک حرکت جدید قرار دارند، تعارض منافع در بازار سرمایه، پیش بینی بورس فردا

تعارض منافع در بازار سرمایه

سازمان بورس و اوراق بهادار، فرابورس،

🔴 تعارض منافع در بازار سرمایه:
جابجایی مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار در نهادهای بازار سرمایه و ناشران
یک اتفاق شایع در بازار سرمایه ایران، جابجایی مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار به دیگر نهادهای بازار سرمایه و حتی ناشران بورسی و فرابورسی است. بسیاری از افرادی که حتی در بخش های نظارتی مسئولیت داشتند، از سازمان خارج شده و خود اقدام به تاسیس نهادهایی مانند تامین سرمایه کرده اند و طبیعتا از رانت های ارتباطاتی و اطلاعاتی نیز برخوردار خواهند بود. برای این اتفاق مثال های عینی متعددی نیز وجود دارد.
یکی از جایگاه هایی که در صورت خروج سازمان می تواند در معرض تعارض منافع قرار می گیرد، اعضای هیئت پذیرش و کلیه کسانی است که در فرآیند پذیرش شرکت ها در بورس دخالت دارند. همچنین ممکن است برخی دیگر از مدیران نهادهای خصوصی وارد سازمان بورس شوند و در واقع ابتدا در بخش خصوصی و سپس در بخش دولتی و عمومی مشغول شوند که مجدد پدیده درب گردان اتفاق افتاده و فرد در موقعیت تعارض منافعی که قرار گرفته می تواند تصمیماتی بگیرد که به نفع بخش خصوصی مربوط به خودش باشد.
مهمترین فساد ناشی از این موقعیت تعارض منافع، ایجاد رانت هایی است که براساس روابط گذشته شکل گرفته و منجر به نظارت پایین تر سازمان بر روی آن شرکت مرتبط با شخص و همچنین اعطای مجوزها بدون داشتن شرایط لازم یا بررسی خارج از نوبت و ضوابط درخواست های شرکت های تابعه آن افراد می شود. در واقع مهمترین اتفاقی که در این حوزه می افتد ایجاد رفتار سلیقه ای است.
همچنین یکی از اتفاقات جالبی که در این زمینه رخ داده است این است که برخی افرادی که از سازمان رفته اند مشاهده شده است که تا مدتی دسترسی های آن ها به سیستم ها هنوز قطع نشده و این افراد همچنان با وجود عدم مسئولیت از رانت اطلاعاتی برخوردار بوده اند!


پیش بینی بورس فردا

سازمان بورس و اوراق بهادار، پیش بینی بورس فردا، صندوق توسعه ملی،

پیش بینی بورس فردا
🔵 لزوم اصلاح بازار برای ادامه روند صعودی
▫️رشد خوب بازار سرمایه در دو هفته اخیر، تحت تاثیر همزمان شدن جهش نرخ کامودیتی ها با بسته ده بندی حمایتی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان اقتصاد، رشد نرخ دلار آزاد و به تبع آن افزایش کوچکتری که در نرخ دلار نیما شاهد بودیم و همچنین تزریق پول به بازار از سمت صندوق تثبیت و صندوق توسعه ملی بود.
▪️به طور کلی تا زمانی که حمایت ها از بازار ادامه داشته باشد، منفی های بازار نظیر امروز و روز گذشته خطر جدی به حساب نمی آیند چرا که در هر روندی اصلاح برای ادامه آن لازم است و باعث وارد شدن پول جدید به سهام می شود.
▫️اما از آنجایی که امکان حمایت همیشگی از بازار وجود ندارد برای پایداری روند نیاز است عواملی که ذکر شد و منجر به غیرقابل پیش بینی شدن اقتصاد و روند سهام برای سرمایه گذار شود اصلاح شود تا اقبال و اعتماد عموم مردم به بازار سرمایه برگردد.


هر دو گارد خوبی گرفتن و درآستانه شکست مقاومت و آغاز یک حرکت جدید قرار دارند .

فرابورس،

هر دو گارد خوبی گرفتن و درآستانه شکست مقاومت و آغاز یک حرکت جدید قرار دارند .
هر دو گارد خوبی گرفتن و درآستانه شکست مقاومت و آغاز یک حرکت جدید قرار دارند .

کرمان و دی. این دو نماد تند و تیز همبستگی بالا و جالبی دارند و معمولا چسبیده به هم و جز پرتراکنشها و پرگردشهای فرابورس هستند .. هر دو گارد خوبی گرفتن و درآستانه شکست مقاومت و آغاز یک حرکت جدید قرار دارند .


بخاور

بخاور روزانه
اگه نتونه خودشو روی مقاومت سطوح حجمی نگهداره و همچنین نتونه مقاومت سطح استاتیک و ترند لاین نزولی یعنی 200 تومن رو بشکنه در قدم اول تا حمایت 170 تومن میتونه بریزه


سبزوا

سبزوا هفتگی. الگوی پرچم(مستطیل) صعودی. اونایی که دارن احتیاط کنن تایم روزانه واگرایی منفی در مکدی و rsi دیده میشه


صف خرید

شاروم. به صف خرید رسید✅. دیروز در منفی ها پیشنهاد دادیم در حال تکمیل پولبک👌مقاومت پیش رو محدوده ی 1560 تا 1590


صف خرید، خفنر

خفنر. به صف خرید رسید✅. نزدیک به 30 درصد سود. مقاومت پیش رو محدوده ی 800 تا 820 تومان خواهد بود👌

فنرسازی‌خاور (خفنر)

فنرسازي خاور (مجاز)
تحلیل خفنر با هوش مصنوعی
شاخص بازار بورس -0.77 درصد کاهش
P:E خودرو و ساخت قطعات 24
قیمت 767 تومان (4.92 درصد رشد – خوبه)
رفتار حقیقی ها تعداد خریداران بیشتر بود (خوبه)
رفتار حقوقی ها فروشنده ها بیشتر بودند (اصلا خوب نیست)
P:E 9.1
تکنیکال نماد خفنر مناسب خرید میباشد
کندل شناسی پایان روندی که داشته
فاندامنتال (بنیادی) بد نیست

در حالی که شاخص بورس -0.77 درصد کاهش داشته که خیلی امیدوار کننده نیست و P/E گروه خودرو و ساخت قطعات 24 میباشد که خفنر با P/E 9.1 در این گروه وضعیت قابل قبولی برای سرمایه گذاری دارد. نماد خفنر با 4.92 درصد رشد، افزایش قیمت خوبی داشته همچنین این نماد با استقبال و خرید سهامداران حقیقی روبرو شد حقوقی ها نیز فروش قابل توجهی از این نماد داشتند


صف فروش، غنوش

غنوش. از صف فروش مناسب برای ورود. یک پله کم حجم👌. روی حمایت 800 تومان قرار دارد

نوش‌ مازندران‌ (غنوش)

نوش مازندران (مجاز)
تحلیل غنوش با هوش مصنوعی
شاخص بازار بورس -0.77 درصد کاهش
P:E محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر 18
قیمت 800 تومان (-4.98 درصد کاهش – خوب نیست)
رفتار حقیقی ها متعادل بودند
رفتار حقوقی ها تعداد خریداران بیشتر بود (خیلی خوبه)
P:E 15.06
تکنیکال خرید نماد غنوش پیشنهاد نمیشود
کندل شناسی
فاندامنتال (بنیادی) بد نیست

در حالی که شاخص بورس -0.77 درصد کاهش داشته که خیلی امیدوار کننده نیست و P/E گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر 18 میباشد که غنوش با P/E 15.06 در این گروه وضعیت قابل قبولی برای سرمایه گذاری دارد. نماد غنوش با -4.98 درصد کاهش قیمت شدید مواجه شده سهامداران حقوقی خرید بالایی از این نماد داشتند که میتواند نشانه خوبی باشد
تحلیل غنوش، سرمایه گذاری امروز شنبه چهارده آبان ۱۴۰۱


بخاور

بخاور هفتگی. حمایت های معتبر. 140. 100. درخواستی اعضا


سبزوا

سبزوا هفتگی. الگوی سرو شانه معکوس

تحلیل ها و سیگنال های بازار سهام و بورس ایران

تحلیل های روزانه سه شنبه بیست و چهار آبان ۱۴۰۱ بازار سرمایه