تفاوت تحریم های امروز اتحادیه اروپا با تحریم های قبلی چیست؟

تفاوت تحریم های امروز اتحادیه اروپا با تحریم های قبلی چیست؟، ارائه بسته های رومینگ ویژه جام جهانی قطر توسط همراه اول

سرمایه گذاران آسیایی به آینده خوش بین شدند!

فدرال رزرو، هنگ کنگ، آمریکا، چین،

شاخص های سهام آسیایی مثبت هستند و بازار سهام هنگ کنگ بیشترین رشد را ثبت کرده است. معامله گران در حال ارزیابی چشم انداز اقتصادی چین و نشانه هایی از کاهش تنش های آمریکا و چین هستند.
سرمایه گذاران آسیایی به آینده خوش بین شدند!
شاخص سهام هنگ کنگ به اندازه 4 درصد جهش کرده و وضعیت تکنیکال این شاخص از تغییر ساختار بازار به صعودی حکایت دارد. دولت چین اقدامات بیشتری را جهت مقابله با بحران بخش انبوه سازی انجام داده و محدودیت های کرونایی را کاهش داده است. بانک مرکزی چین هم حجم نقدینگی را برای بهبود شرایط اقتصادی افزایش داده است. شاخص های آتی سهام S&P 500 و نزدک 100 مثبت هستند. همه این عوامل به بهبود جریانات ریسک پذیری کمک کرده اند.
اقتصاد ژاپن به سیاست های انبساطی پولی بیشتری نیاز دارد!
در بازار فارکس، ین ژاپن در واکنش به اخبار اقتصادی تضعیف شد. اقتصاد ژاپن بر خلاف انتظارات افت کرده و این یعنی بانک مرکزی ژاپن به سیاست های انبساطی پولی جهت مقابله با رکود اقتصادی ادامه خواهد داد. در ژاپن شاخص GDP یا همان تولید ناخالص داخلی منتشر شد که در سه ماهه منتهی به سپتامبر افت کرده است. مخارج مصرف کنندگان سیر نزولی داشته است.
مقامات فدرال رزرو با کوچک شدن مراحل افزایش نرخ بهره موافق هستند
دلار به همراه بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا رشدهای اخیر خود را حفظ کرده است. بازدهی اوراق خزانه داری 10 ساله آمریکا در اطراف 3٫87 درصد در نوسان است. مقامات فدرال رزرو آمریکا تأکید کرده اند که هنوز از جنگ با تورم عقب نشینی نکرده اند. با این حال نایب رئیس فدرال رزرو آمریکا گفته که بهتر است در آینده نزدیک سرعت افزایش نرخ بهره را پایین بیاوریم.
شرایط چقدر امیدوار کننده است؟
هر چند که نشانه هایی از کاهش سیاست های افراطی دولت ها دیده می شود، اما نرخ بهره بالا هنوز هم مانع از رشد اقتصاد جهانی می شود و محدودیت های کرونایی چین هم به طور کامل برداشته نشده اند. حتی شاخص خرده فروشی چین هم برای اولین بار از ماه مه افت کرده که نشانگر کاهش مخارج مصرف کنندگان چین است.
بازار فارکس امروز داده های اشتغال انگلیس و داده های تورمی بخش تولیدی آمریکا منتشر خواهند شد!


ارائه بسته های رومینگ ویژه جام جهانی قطر توسط همراه اول

قطر،

⭕️ ارائه بسته های رومینگ ویژه جام جهانی قطر توسط همراه اول
🔹همراه اول همگام با تیم ملی فوتبال کشورمان، با طراحی «بسته های رومینگ ویژه جام جهانی»، و «بسته مکالمه رومینگ» به استقبال این رویداد جهانی به میزبانی قطر رفت.
🔹سه «بسته رومینگ دیتا» 30 روزه با هدیه مکالمه و پیامک، در کنار بسته «مکالمه رومینگ» از جمله بسته های تدارک دیده شده توسط همراه اول است که علاوه بر پوشش طیف وسیعی از نیازهای مشترکان عادی، سعی کرده نیاز خبرنگاران، مدیران و دست اندرکاران اجرایی ایرانی حاضر در این رویداد بین المللی را نیز برآورده سازد.
🔹مشترکان برای خرید این بسته های اینترنتی و مکالمه ای ویژه جا م جهانی 2022 می توانند با شماره گیری کد دستوری «ستاره 10 ستاره 2913 ستاره 2022 مربع»، وارد منوهای مربوطه شده و بسته موردنظر خود را انتخاب و خریداری کنند. 


فرانسه

📺 فیلم معضل مسکن در ایران با ساخت خانه حل نمی ‎شود؛ چون اصلا مشکل کمبود نیست؛ ما الان 6 میلیون خانه اضافه داریم
👤 دکتر محمدصالح شکوهی، عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت: آیا اگر دولت 4 میلیون خانه بسازد، مشکل مسکن در ایران حل می شود؟ ابدا؛ مسیر خانه سازی صرف برای حل مشکل مسکن را چینی ها پیش از ما رفته اند و اکنون به اندازه جمعیت فرانسه خانه خالی دارند! با اخذ مالیات موثر بر خانه های خالی و دوم، دولت میتواند بحران مسکن را حل کند. به دلیل عدم اخذ مالیات های مسکنی، همین امروز در مسکن مهر پردیس شخصی با مالکیت 500 واحد وجود دارد!


تفاوت تحریم های امروز اتحادیه اروپا با تحریم های قبلی چیست؟

اتحادیه اروپا،

🎥تفاوت تحریم های امروز اتحادیه اروپا با تحریم های قبلی چیست؟
حامد آقابابایی، کارشناس حوزه تحریم:
🔹تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران، متفاوت و ناظر به برخی شرکت های غیر دولتی است که ارتباطی هم با مسئله ندارند.
🔹هدف این تحریم ها اقتصادی نیستند بلکه می خواهند پیام خاصی به ملت ایران بدهند و بگویند ما حرف شما را شنیدیم


اتحادیه اروپا، اوکراین

افزایش 8 برابری واردات زغال سنگ به اتحادیه اروپا
شبکه تلویزیونی دویچه وله انگلیسی گزارش داد: واردات زغال سنگ به اتحادیه اروپا از زمان آغاز جنگ اوکراین، هشت برابر افزایش یافته است.

خبرها و تحلیل های بازار سرمایه

تحلیل های روزانه سه شنبه بیست و چهار آبان ۱۴۰۱ بازار سرمایه