ما ملی شدن این شرکت را در نظر گرفته ایم تا تامین انرژی تضمین شود

موسسه دویچه بانک می گوید ریسک ها به سمت کاهش بیشتر دلار در پایان سال متمایل هستند رای نماینده ایران به همراه 13 کشور دیگر به این قطعنامه منفی بود

موسسه دویچه بانک می گوید ریسک ها به سمت کاهش بیشتر دلار در پایان سال متمایل هستند

ایالات متحده، فدرال رزرو، اوکراین، روسیه، چین،

⭕️ موسسه دویچه بانک می گوید ریسک ها به سمت کاهش بیشتر دلار در پایان سال متمایل هستند
تیم ارزی دویچه بانک امروز گفت که دلار آمریکا به اوج خود رسیده است.
تحلیلگران استدلال می کنند که جریان اخبار در روزهای پنجشنبه و جمعه از نظر مادی برای دلار آمریکا منفی بود و نشان دهنده اوج آن بود.
عوامل تقویت دلار در سال جاری عبارتند از:
افزایش نرخ فدرال رزرو
پیگیری سازش ناپذیر چین برای کووید صفر
جنگ روسیه و اوکراین
هفته گذشته، با گزارش تورم ایالات متحده، تحولات مثبتی در همه این جبهه ها وجود داشت، مانند؛ نشانه های واضحی از تغییر چین به مدل «زندگی با کووید» و عقب نشینی روسیه از خرسون.
دویچه بانک تاکید می کند که هیچ یک از ریسک ها از بین نمی روند، اما آنها محرکی برای کاهش شلوغی در تجارت دلار آمریکا هستند.
جورج ساراولوس، استراتژیست FX می نویسد: “هیچ یک از تحولات فوق، تورم جهانی و ریسک های ژئوپلیتیکی را روشن نمی کند. اما آنچه که آنها به دست می آورند، فشرده سازی همزمان قابل توجهی از حق بیمه ریسک است که باعث تقویت دلار در طول این سال شده است.”
او به این فکر می کند که اوج دلار به شکل V یا L  خواهد بود


ما ملی شدن این شرکت را در نظر گرفته ایم تا تامین انرژی تضمین شود.

کره شمالی، آلمان، چین،

GE EUR. ⭕️ وزارت اقتصاد آلمان: آلمان به دلیل بدهی بیش از حد و تهدید ورشکستگی شرکت گازپروم آلمان (SEFE) ،آن را ملی می کند. ما ملی شدن این شرکت را در نظر گرفته ایم تا تامین انرژی تضمین شود.. آلمان ضمانت SEFE را به 13.8 میلیارد یورو افزایش داد.. شی و من موافقت کردیم که مقامات ارشد برای بحث در مورد ویژگی های هر موضوعی که مطرح کردیم ملاقات کنند.. ما قصد داریم در حالی که رقابت را مسئولانه مدیریت می کنیم، به شدت رقابت کنیم. من برای شی روشن کردم که آنها باید سعی کنند با کره شمالی صحبت کنند.. دشوار است که با اطمینان بگوییم که چین می تواند کره شمالی را کنترل کند.


خانم برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو

فدرال رزرو،

FED USD. ⭕️ خانم برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو :. تازه ترین گزارش CPI نشان می دهد که معیار Core PCE  نیز نشان از کاهش دارد.. در نهایت شاهد تغییر در تورم کالاها در داخل خواهیم بود  ..   خدمات اصلی، به ویژه مسکن، هنوز قوی هستند.. اقدامات فدرال رزرو را می توان در شرایط مالی و انتظارات تورمی مشاهده کرد. ارائه پیش بینی های قطعی در مورد مسیر بازار کار و بیکاری دشوار است.. مشاغل خالی به طور غیرمعمولی زیاد هستند و احتمال کاهش آنها به جای افزایش اخراج وجود دارد، اما احتمالاً شاهد ترکیبی از هر دو خواهیم بود.


رای نماینده ایران به همراه 13 کشور دیگر به این قطعنامه منفی بود

مجمع عمومی سازمان ملل، سازمان ملل متحد، اوکراین، روسیه،

رای نماینده ایران به همراه 13 کشور دیگر به این قطعنامه منفی بود
رای نماینده ایران به همراه 13 کشور دیگر به این قطعنامه منفی بود

مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه ای از روسیه خواست برای خسارت ها و ویرانی های ناشی از جنگ تهاجمی به اوکراین به این کشور غرامت بپردازد. قرار است کی یف خسارات را مستند و شواهد را جمع آوری کند.. رای نماینده ایران به همراه 13 کشور دیگر به این قطعنامه منفی بود. موافق: 94. مخالف: 14. ممتنع: 73. رای ندادن: 11


پیشنهاد آمریکا به زلنسکی برای آغاز مذاکرات با روسیه

آمریکا، روسیه،

پیشنهاد آمریکا به زلنسکی برای آغاز مذاکرات با روسیه
پیشنهاد آمریکا به زلنسکی برای آغاز مذاکرات با روسیه

🧩پیشنهاد آمریکا به زلنسکی برای آغاز مذاکرات با روسیه
🔹روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال شامگاه امروز، یکشنبه به نقل از منابع مطلع نوشت که «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا به زلنسکی درباره ضرورت اعلام آمادگی برای انجام مذاکرات با روسیه تاکید کرده است.
🔹بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، سالیوان به زلنسکی گفته است که کی یف با اعلام آمادگی برای مذاکرات، نفوذ را بدست خواهد آورد
فارسی


‏به گزارش شبکه یک آلمان، آمریکا مرگ برجام را اعلام کرد و مذاکرات به پایان رسید.
‏به گزارش شبکه یک آلمان، آمریکا مرگ برجام را اعلام کرد و مذاکرات به پایان رسید.

‏به گزارش شبکه یک آلمان، آمریکا مرگ برجام را اعلام کرد و مذاکرات به پایان رسید.


روسیه

🔴بلومبرگ: ظاهراً انتظار می رود روسیه با تمدید توافق صادرات غلات دریای سیاه موافقت کند.

خبرها و تحلیل های بازار سرمایه

تحلیل های روزانه سه شنبه بیست و چهار آبان ۱۴۰۱ بازار سرمایه