سلام وقت بخیر بنظر میرسه شاخص کل داره از روند نزولی خودش خارج میشه و الان د

خوب است بدانیم که 26 بهمن / بخش اول 1) دلار حواله سنا 23.224 - 23.480 تومان. دلار اسکناس تهران 26.180 تومان. 2) اوره پریل در بورس کالا 49-54 میلیون

سلام وقت بخیر بنظر میرسه شاخص کل داره از روند نزولی خودش خارج میشه و الان د

سلام وقت بخیر
بنظر میرسه شاخص کل داره از روند نزولی خودش خارج میشه و الان در محدوده مقاومت استاتیک و خط روند قرار داره
احتمال پولبک بزرگ تا محدوده 1،100،000 پس از مقداری رشد از این محدوده وجود داره
لذا از خرید و فروش هیجانی پرهیز کنیم
بدون تحلیل نه بخریم نه بفروشیم
Www.razebourse.com

خوب است بدانیم که 25 بهمن 1) دلار حواله سنا 23.603-23.717 تومان. اسکناس تهر

خوب است بدانیم که 25 بهمن

1) دلار حواله سنا 23.603-23.717 تومان. اسکناس تهران 25.890-26.200 تومان.

2) در بورس کالا استایرن بوتادین رابر 370-390 میلیون ریال، اسید استیک 149میلیون ریال، ABS هر تن 566میلیون ریال، الکیل بنزن خطی 282میلیون ریال، PVC هر تن 286میلیون ریال، سبد میلگرد 112میلیون ریال، کریستال ملامین 379-386 میلیون ریال، ورق گالوانیزه تاراز و فجر 206-209 میلیون ریال.

3) روز چهارشنبه 264میلیارد تومان ورود پول. ارزش معاملات 12.3همت.توجه حقیقی ها به فلزات اساسی، پالایشی ها و سیمان. حقیقی ها شپنا، فولاد، فخوز ، پارسان، فاسمین، شبندر، کاوه، ساروم، وغدیر، خگستر خریدند. حقوقی ها وسپهر، بوعلی، خبهمن.

4) در خصوص افزایش سرمایه فبیرا، پاکشو، وسدید، خفولا، دسبحا گزارش جدید منتشر شد.

5) رئیس اتحادیه مشاوران املاک می گوید “همین که بعضی مراکز اعلام کردند در یک ماه گذشته قیمتها بالا رفته و البته آمارشان اختلاف معناداری با یکدیگر داشت باعث شد ترمز کاهش قیمتها کشیده شود.”

6) دولت لایحه اصلاحی بودجه را تا دوشنبه به صحن مجلس می آورد. فارس نوشته است که هیچ اثری از اصلاحات کمیسیون تلفیق و پیشنهادهای مجلس در بودجه دولت نیست.

7) سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص طرح ساماندهی بازار خودرو و احتمال عرضه از طریق بورس کالا می گوید “این طرح ساز‌و‌کار جدیدی برای صنعت خودرو ارائه داده است، این هفته در کمیسیون صنایع مطرح و درصورت قطعی شدن در صحن علنی مطرح می‌گردد.”

8) نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو می گوید “اگر تولید افزایش یابد آزادسازی هم به نفع مردم، هم مشتری و هم بازار خواهد بود. حذف قیمت گذاری دستوری اگر تحقق پیدا کند می توان امیدوار بود که قیمت‌ها به تعادل بیشتری برسد.”

9) دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان می گوید “خوشبختانه طی روزهای اخیر ظاهرا مشکل برق و گاز برای واحدهای تولیدی سیمان، در حال حل شدن است. افزایش قیمت سیمان هنوز نهایی نشده و در دست بررسی است. مذاکراتی با معاونت ذیربط در وزارت صمت داشته‌ایم، الگوهایی طراحی کرده‌ایم و در حال کارشناسی هستیم.این هفته با معاونین وزیر جلسه‌ای در همین مورد داشته باشیم. احتمال نهایی شدن قیمت در این جلسه وجود دارد.”

10) امیر صباغ می گوید “آمار پلتس نشان میدهد که کشور ما در ماه گذشته رقمی بین 800 هزار بشکه تا 1 میلیون بشکه نفت صادر کرده و روند آن صعودی است که البته از رقم 2.6 میلیون بشکه صادرات قبل از تحریمها اختلاف فاحش دارد.”

11) آمار تولید نفت اعضای اوپک منتشر شده که نشان می دهد تولید نفت ایران به 2میلیون و 84هزار بشکه در روز رسیده است. این رقم در نوامبر و دسامبر به ترتیب 1.995میلیون بشکه و 2.022میلیون بشکه بوده که نشان از افزایش 62هزار بشکه ای تولید است.

12) یک مقام وزارت دادگستری گفته ایالات متحده بیش از یک میلیون بشکه سوخت ایرانی را که در سال گذشته تحت برنامه تحریم های خود ضبط شده را فروخته است، زیرا کشتی دیگری با نفت خام رهگیری شده به بندر ایالات متحده حرکت می کند.

13) قیمت مس به سقف قیمتی بیش از 8 سال اخیر رشد کرده که مهمترین دلیل آن افزایش امیدها به بازیابی سریع اقتصاد جهانی همزمان با توزیع هرچه بیشتر واکسن و کاهش شمار مبتلایان به کورونا در جهان بوده است. چین بعنوان بزرگترین مصرف‌کننده مس در جهان بعد از دو ماه توانسته هیچ ابتلای جدیدی به کورونا نداشته باشد.

14 ) آژانس در روز 8 فوریه [20 بهمن] تولید 3.6 گرم فلز اورانیوم در کارخانه تولید صفحه سوخت (FPFP)در اصفهان را تأیید کرد.

15) فرانسه، آلمان و انگلیس با صدور یک بیانیه مشترک، تولید اورانیوم فلزی در ایران را «مایه نگرانی» خواندند. این سه کشور ایران را به نقض تعهدات برجامی متهم کردند.

16) ظریف خطاب به اروپایی ها نوشت “آیا شرکای ما در تروئیکای اروپایی بند36 برجام و بسیاری از نامه‌های ایران را بر این اساس خوانده اند؟ “

17) عراقچی می گوید “بحث خسارات ما در برجام یک بحث جدی خواهد بود. برای راستی آزمایی باید تأثیر رفع تحریم‌ها در عمل مشاهده شود.رفع تحریم‌ها برای ما شامل همه تحریم‌هایی است که اولا در برجام پیش بینی شده، ثانیا تحریم‌هایی که بعد از خروج آمریکا از برجام وضع شدند و ثالثا تحریم‌هایی که با ترفند حقوقی عناوینش را عوض کردند.”

18) واردات نفت خام چین در ماه ژانویه به طور متوسط 11.12 میلیون بشکه در روز بود. این میزان در مقایسه با میانگین دسامبر بیش از 18 درصد یا 1.74 میلیون بشکه در روز رشد داشته است.

19) تحلیلگر انرژی اسپکت می گوید “ما همواره در باره نفت 80 دلاری در سال 2022 صحبت کردیم و احتمال دارد که از 100 دلار هم عبور کند و این بستگی به این دارد که چه مقدار نقدینگی در بازار باشد.”

25 بهمن / بخش اول

خوب است بدانیم که / بخش دوم / 25 بهمن 20) وزارت امور خارجه فرانسه از ایران

خوب است بدانیم که / بخش دوم / 25 بهمن

20) وزارت امور خارجه فرانسه از ایران درخواست کرد تا از برداشتن گام‌هایی که می‌تواند به وخیم‌تر شدن وضعیت توافق هسته ای منجر شود، خودداری کند.

21) عضو هیأت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران می گوید ” بیش از شش ماه است که یک میلیارد دلار از سرمایه‌های واردکنندگان نهاده های دامی در بانک‌های عمانی بلوکه شده است.”

22) مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم‌سالاری می گوید ” مگر رفیقی شفیق‌تر از روسیه داریم؟ خود روسیه به ما می‌گوید تا FATF را قبول نکنید با شما به راحتی مبادله نخواهیم داشت. “

23) مدیرعامل بانک ملت می گوید ” FATF یک شمشیر دو لبه و موضوع دوگانه است؛ اگر آن را بپذیریم و همه مفاد آن را انجام دهیم و سپس انتظار داشته باشیم که تحریم‌ها برداشته شود ممکن است تحریم‌ها برداشته نشود و گرفتاری‌های ما بیشتر شود. به نظر من باید این مسئله را فعلاً معلق نگه داریم و نه آن را رد کنیم و نه کاملاً بپذیریم تا تکلیف برداشتن تحریم‌ها روشن شود و سپس به سمت اجرای مفاد FATF برویم.”

24) هند تا سال 2030 سومین مصرف کننده بزرگ انرژی جهان خواهد شد.

25) وادار شدن دولت ها به تزریق گسترده نقدینگی و اجرای بسته های محرک اقتصادی با هدف کاستن از تبعات اقتصادی کرونا، اکنون خود را به شکل افزایش قیمت ها نشان می دهد.

26) . طبق اعلام مرکز آمار آلمان، متوسط بهای مصرف کننده مثبت یک درصد بوده که 1.1 درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل و 0.2 درصد بیشتر از انتظارات فعالان اقتصادی بوده است. این نرخ تورم که بالاترین تورم مثبت ثبت شده در هفت ماه اخیر در این کشور محسوب می‌شود.

27) چین مجددا در هفته گذشته و بعد از مدتها واردکننده بیلت فولاد شده که باعث افزایش قیمت آن ناحیه طی هفته های آتی خواهد شد.

28) قیمت LPG در روسیه افزایش یافت و به بالاترین میزان از سپتامبر 2018 رسید.

29) قیمت پلی پروپیلن PP در ترکیه در این هفته به بالاترین سطح رسید.

30) قیمت نفتا به حوالی سقف قیمتی خود از ژانویه 2020 رسیده که دلیل آن عرضه نا کافی همزمان با افزایش تقاضا در آسیا بوده است.

31) رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا می گوید “ممکن است از اواسط امسال شروع به توزیع بودجه ریکاوری کنیم. بودجه ریکاوری 672.5 میلیارد یورویی اتحادیه اورپا برای دوران پساکرونا امروز به تصویب رسید.”

32) سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید “سیاست فشار حداکثری ضد ایران شکست خورده است. ما به هیچ مهلت پایانی نگاه نمی‌کنیم؛ بلکه به زمانی نگاه می‌کنیم که ما و متحدان و شرکایمان را در بهترین موقعیت برای مواجهه با این مشکل قرار دهد.”

33) در خصوص وضعیت کرونا، 25 شهر از امروز نارنجی می‌شوند! آمار مبتلایان روزانه به شدن در حال صعود است در حالی که فوتی ها هنوز رشد نکرده و گمراه کننده است. کرونا تمام نشده و با شیب تندی به سمت فاز چهارم می رویم. ماسک بزنید.

34) وزارت خارجه آمریکا می گوید “دولت جدید آمریکا در عرصه سیاست خارجی خود با عربستان تجدید نظر کرده است.”

35) آمریکا می گوید ” انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران تاثیری در رویکرد ما در موضوع برجام ندارد.”

36) ظریف می گوید “آمریکا مشارکتش در برجام را مه 2018 متوقف کرد، برجام را نقض کرد و طرف‌های پایبند به قطعنامه سازمان ملل را مورد تنبیه قرار داد. تا همین امروز آمریکا دقیقاً در همان موضع قرار دارد؛ قبل از حرافی به برجام پایبند شوید.”

موفق باشید. 25 بهمن 1399

خوب است بدانیم که 26 بهمن / بخش اول 1) دلار حواله سنا 23.224 – 23.480 توم

خوب است بدانیم که 26 بهمن / بخش اول

1) دلار حواله سنا 23.224 – 23.480 تومان. دلار اسکناس تهران 26.180 تومان.

2) اوره پریل در بورس کالا 49-54 میلیون ریال، اوره گرانول 48-56میلیون ریال، لوب کات سنگین 85.2میلیون ریال، وکیوم باتوم 55-58 میلیون ریال، قیر 6070 هر تن 64-71میلیون ریال.

3) روز شنبه 1429میلیارد تومان خالص خرید حقیقی از حقوق بود. ارزش کل معاملات 13.1 همت بود. بیشترین توجه حقیقی ها به گروه فلزات اساسی و پالایشی بود. حقوقی ها بیمه ای خریدند. فعالان حقیقی بازار به قشهد، فولاد، کاما، شپنا توجه بیشتری داشتند. حقوقی ها وپاسار، فایرا، وملل، وگردش، بپاس خریدند.

4) در خصوص افزایش سرمایه شبندر، بیمه ملت، دسانکو، پارتا، غچین، شفارس، قشهد، سصفها، قصفها گزارش جدید به کدال رسید.

5) جواد لاریجانی می گوید “رقابت اصلی انتخابات 1400 میان برادر او، علی لاریجانی، باقر قالیباف و ابراهیم رئیسی است.”

6) از امروز دو بانک ملی و تجارت به صورت الکترونیکی به سهام‌داران عدالت، کارت اعتباری ارایه می‌دهند.

7) سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه می گوید “اصلاحات جزئی در بودجه 1400 صورت گرفته است. احتمال بررسی همزمان لایحه بودجه در مجلس و شورای نگهبان وجود دارد.

8) رئیس کل بانک مرکزی می گوید ” تصمیمی برای تغییر ارز 4200 دارو و کالاهای اساسی، در اصلاحیه لایحه بودجه 1400 توسط دولت اتخاذ نشده است.”

9) رئیس سازمان ایدرو در خصوص آزادسازی قیمت خودرو می گوید “شورای جهش تولید به ایدرو در زمینه تدوین بسته حمایتی صنعت خودرو و دفاع از آن در دولت وظیفه‌ای را محول کرده است. این طرح آخرین مراحل بررسی را در سطح‌های کلان طی می‌کند. در پی جلسه‌ای که 2 هفته پیش با معاون اول ریاست‌ جمهوری داشتیم، مقرر شد تا بسته حمایتی صنعت خودرو در 2 جلسه کارشناسی شورای جهش تولید بررسی و برای تأیید نهایی و اجرا ارائه شود. تلاش می‌کنیم تا پایان بهمن‌ماه جاری این بسته حمایتی را ارائه و با تأیید دولت اجرایی کنیم.”

10) محمد رضوانی فر مدیرعامل شستا می گوید “انشالله در پایان سال مالی، سود شستا به حدودا 32 هزار میلیارد تومان خواهد رسید و بیش از 160 شرکت سود ده خواهند بود.”

11) وتوکا در خصوص واگذاری توکا پارسیان و شناسایی سود اطلاع رسانی کرد.

12) غصینو و غپینو افزایش نرخ دریافت کردند.

13) سایپا و وساپا فروش املاک مازاد خود را به فام سپرده اند. فام مجموعه ای است که توانسته دارایی های ملکی بانک ها را نسبتا با موفقیت به فروش برساند.

14) گروه صنعتی گلرنگ، پاکشو و مدیریت کوروش سهامداران شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک (برند MY) هستند. این شرکت در بورس پذیرش شد.

15) شنیده شده است که برخی زیرمجموعه های مهم وغدیر و سشرق پذیرش شده و برای عرضه اولیه آماده می شوند.

16) رئیس ستاد انتخابات کشور می گوید “برای انتخابات 1400، تنها یک‌سوم افراد گفتند قطعا رای می‌دهند.”

17) بازسازی و بهره‌برداری از واحد 600 پتروشیمی آبادان پس از 18 ماه توقف (از سال 97) صورت گرفت.

18) رکورد تولید روزانه کارخانه گندله‌سازی شماره 1 گلگهر به میزان 21194 تن 27 درصد بالاتر از ظرفیت اسمی و تولید تجمعی گندله مجتمع به میزان 40140 تن محقق گردید.

19) شمش فولاد در بازار داخلی چین به 628دلار رسیده است!! (شامل مالیات است)

20) در هفته منتهی به 12 فوریه 2021، بیشتر بازارهای آسیا تحت تاثیر تعطیلات سال نوی چینی قرار گرفت و اثری از بحث و گفتگوهای تجاری دیده نشد. محدودیت مذاکرات تجاری متانول در بنادر آسیا باعث شد تا قیمت CFR جنوب شرق آسیا روی 385 دلار در تن باقی بماند. در نبود خریداران و فروشندگان چینی، هیچ شاخص قیمتی برای پروپیلن CFR چین مطرح نشد و قیمت آن روی 975 دلار در هر تن باقی ماند. (بازار محصولات پتروشیمی برای 1-2 هفته آینده حجم اندک و قیمته ای نامتعارف ممکن است داشته باشد)

21) وزیر بهداشت می گوید ” روز‌های سخت در حال آغاز شدن است؛ ویروس جهش‌یافته همه جا پخش شده است.” (توجه کنید روز گذشته بیش از 7هزار نفر دچار کرونا شدند. نسبت جان باختگان به مبتلایان به زودی جهش خواهد کرد)

22) وزیر نفت احمدی نژاد می گوید “یکی از اقدامات ما برای مقابله با تحریم، فعال کردن مکانیزم تهاتر نفت با کالا بود. ما با بسیاری از کشورها وارد مذاکره شدیم تا با آنها تهاتر کنیم، یعنی به آنها نفت بدهیم و کالای موردنیازمان را بگیریم.” (او قصد دارد ابتدا به عنوان کاندیدا وارد شود و بعد به نفع یکی از کاندیدای اصولگرا کنار برود تا وزیر نفت شود)

23) بر اساس آمار بنادر در سطح دنیا ، کل حجم جهانی سنگ آهن تخلیه شده در بنادر در ژانویه سال جاری 134 میلیون تن بوده است. این میزان از 122.82 میلیون تن در دسامبر و 125.18 میلیون تن در ماه نوامبر بالاتر بوده و همچنین 6.5 درصد بیشتر از ژانویه 2020 بوده است.

26 بهمن / بخش اول

خوب است بدانیم که / بخش دوم / 26 بهمن 24) «شستا» با رتبه اعتباری A+ نخستی

خوب است بدانیم که / بخش دوم / 26 بهمن

24) «شستا» با رتبه اعتباری A+ نخستین اوراق بدهی بدون ضامن به مبلغ 30 هزار میلیارد ریال را توسط «تأمین سرمایه امین» در بورس تهران پذیره نویسی می‌کند.

25) مدیرعامل شرکت مپنا، ضمن اشاره به ساخت 5000 مگاوات نیروگاه حرارتی ایرانی در کشور‌های مختلف دنیا توسط مپنا، گفت “با وجود مشکلات گسترده اقتصادی شرکت مپنا شرایط بسیار مساعدی به ویژه در حوزه صادرات خدمات فنی مهندسی دارد.

26) تحلیلگران شرکت کپیتال اکونومیکس می گویند “قیمت نفت هفته گذشته رشد اخیرش را تحت تاثیر نشانه های کاهش سطح ذخایر نفت به خصوص در آمریکا حفظ کرد. انتظار داریم با احیای تقاضا برای سوخت حمل و نقل که همسو با کاهش محدودیتهای کرونایی روی خواهد داد، ذخایر نفت در سال میلادی جاری کاهش بیشتری پیدا کند.”

27) جیم ریتربوش، رییس شرکت ریتربوش و آسوشیتس در ایلینویز می گوید “انتظارات برای بسته کمک کرونایی و پیشرفت واکسیناسیون احتمالا تقاضا برای داراییهای پرریسک را حفظ کرده و از بازار نفت پشتیبانی خواهد کرد.”

28) تورم تولیدکننده بخش معدن در چهار فصل منتهی به پاییز نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) به ٥٨,٩ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ١٦.٣ واحد افزایش نشان می‌دهد.

29) مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از عرضه سهام پتروشیمی اروند بعنوان بزرگترین تولید کننده پی وی سی جهان در بورس خبر داد.

30) هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح عراق می گوید “داده های اطلاعاتی تایید شده نشان می دهد که ارتش ترکیه قصد حمله به کوهستان سنجار دارد و دولت ترکیه بایستی از این اقدامات خصمانه دست بکشد زیرا نه تنها به منافع دو کشور خدمت نمی کند بلکه تاثیری زیادی بر این روابط بین المللی می گذارد.”

موفق باشید. 26 بهمن 1399

تاپیکو برآورد سود سال مالی 1400/02/31 با برگزاری مجامع اکثر زیرمجموعه ها و

تاپیکو برآورد سود سال مالی 1400/02/31
با برگزاری مجامع اکثر زیرمجموعه ها و تقسیم سود حداکثری
تقریبا سود این هلدینگ تا حد زیادی مشخص شده
البته هنوز مجامع مارون و نفت پاسارگاد و یکی دو زیرمجموعه این هلدینگ برگزار نشده
ولی با این وجود برآورد می شود بالای 14 هزار میلیارد تومان سود در این دوره شناسایی کند.
یعنی 174 الی 176 تومان سود شرکت اصلی در این دوره
و سود تلفیقی نیز به خاطر جهش سود در ستاره خلیج فارس احتمالا بالای 250 تومان محقق شود.
ستاره در 9 ماهه 6 همت سود ساخته بود که در 12 ماهه این سود احتمالا بالای 9 همت بوده ولی بخاطر زیان انباشته و بدهی بالا انتظار تقسیم سود بالایی نداریم.
اما چشم انداز سال بعد:
سود تلفیقی سال بعد تاپیکو با فرض دلار نیمایی 22-23 و نفت 60 دلار حدود 300 تومان تخمین زده می شود.

این تحلیل صرفا بررسی روند سودآوری این هلدینگ است
پیشنهاد خرید یا فروش تلقی نشود.
تاپیکو

تاپیکو برآورد سود سال مالی 1400/02/31 با برگزاری مجامع اکثر زیرمجموعه ها و
تاپیکو برآورد سود سال مالی 1400/02/31 با برگزاری مجامع اکثر زیرمجموعه ها و

خگستر
پالایش
پترول
دی
به محدوده جذاب رسیده اند، بررسی بیشتر جهت تطبیق با استراتژی شخصی به عهده شما.