مهدوی گفت: امیدواریم با نگاه جدید بانک مرکزی به حوزه واردات و صادرات در راس

مهدوی گفت: امیدواریم با نگاه جدید بانک مرکزی به حوزه واردات و صادرات در راس

دلار نیما: 25320 تومان

دلار نیما: 25320 تومان
دلار نیما: 25320 تومان

دلار نیما: 25320 تومان

شکر؛ بالا و بالاتر! قیمت جهانی شکر روندی صعودی دارد. هند دومین صادرکننده شک

شنبه بیست و هشت خرداد ، کامودیتی، مواد اولیه، قیمت جهانی، قیمت بنزین

شکر؛ بالا و بالاتر! قیمت جهانی شکر روندی صعودی دارد. هند دومین صادرکننده شکر دنیا گفته که در حال بازنگری در صادرات شکر خود بوده و سقف تناژ صادرات خود را در محدوده 7 میلیون تن در سال کشاورزی 2022 2023 محدود خواهد کرد که حدود 30% کمتر از سال قبل است! صادرکنندگان شکر طی ماه ژوئن الی اکتبر نیازمند مجوز دولت در صادرات خواهند بود. نکته مهم در مورد بازار شکر، وجود رقیب آن اتانول است که همزمان با رشد قیمت بنزین بازار خوبی پیدا کرده و بخشی از مواد اولیه شکر در حال تبدیل به آن است. کامودیتی

اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور درباره مالیات اصناف سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد در تعیین مالیات اصناف و کسبه و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی از جمله وجوه واریزی به حساب از طریق دستگاه کارتخوان، اصل بر صحت ادعای مؤدی است. ایرنا

شروع بازار
شروع بازار

شروع بازار

قطع برق واحدهای صنعتی، یک روز در هفته سخنگوی صنعت برق: برق شهرک‌های صنعتی از ساعت 11 تا 23 یک روز در هفته قطع می‌شود.

افزایش تقاضا برای نمادهای نیروگاهی
افزایش تقاضا برای نمادهای نیروگاهی

افزایش تقاضا برای نمادهای نیروگاهی

پیام بایدن به ایران لارنس نورمن، خبرنگار روزنامه آمریکایی در توییتر نوشت: «

شنبه بیست و هشت خرداد ، برجام، آمریکا، تحریم‌

پیام بایدن به ایران لارنس نورمن، خبرنگار روزنامه آمریکایی در توییتر نوشت: «از برخی منابع متوجه شدم که دولت بایدن معتقد است تحریم‌هایی که امروز اعمال شده‌اند با برجام احیاشده مغایر هستند و در صورت حصول توافق، رفع خواهند شد. علاوه بر این متوجه شده‌ام که از اروپایی‌ها خواسته شده این پیام را به ایرانی‌ها انتقال دهند.»

1.6 میلیارد دلار از بدهی عراق به ایران پرداخت شد رئیس اتاق بازرگانی مشترک ا

شنبه بیست و هشت خرداد ، بانک مرکزی

1.6 میلیارد دلار از بدهی عراق به ایران پرداخت شد رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق: مطالبات ایران از عراق، بدهی است که این کشور در مقابل دریافت انرژی باید بپردازد که از سوی وزارت نیرو و بانک مرکزی پیگیری می‌شود. یک میلیارد و 600 میلیون دلار از پول‌های ایران آزادسازی شده است بانک مرکزی باید تصمیم بگیرد که این مبلغ به‌صورت نقدی وارد کشور شود یا بابت خرید کالاهای وارداتی به کشورهای ثالث به‌صورت حواله پرداخت شود.

بایدن! ریاض نرو، شیر نفت ایران را باز کن مجله آمریکایی نیوزویک: رئیس‌جمهور

شنبه بیست و هشت خرداد ، نفت ایران، آمریکا

بایدن! ریاض نرو، شیر نفت ایران را باز کن مجله آمریکایی نیوزویک: رئیس‌جمهور آمریکا به‌جای پرواز به ریاض و در آغوش گرفتن بن سلمان باید هر کاری که لازم است برای بازگشت تولید نفت ایران انجام دهد. جو بایدن چقدر طلای سیاه می‌تواند از عربستان استخراج کند؟ هرچقدر که باشد مسلماً کمتر از آن رقمی است که پس از احیای روابط با ایران عایدش خواهد شد. باید گفت ایران در زمینه حقوق اساسی و مدنی، بهتر از عربستان است. هیچ عذر و بهانه اخلاقی وجود ندارد که عربستانی‌ها را بر ایرانی‌ها ترجیح دهیم.

رویترز: نگرانی در مورد کند شدن روند رشد اقتصاد دنیا و کاهش تقاضا برای انرژی به‌خاطر بالا رفتن نرخ بهره در بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا، قیمت نفت را حدود 2 درصد در روز جمعه پایین آورد و به پایین‌ترین رقم طی 4 هفته گذشته رساند.

از سرگیری صادرات نفت ونزوئلا به اروپا پس از 2 سال وزارت خارجه آمریکا در ماه

شنبه بیست و هشت خرداد ، صادرات نفت، آمریکا

از سرگیری صادرات نفت ونزوئلا به اروپا پس از 2 سال وزارت خارجه آمریکا در ماه مه به شرکت‌های انی ایتالیا و رپسول اسپانیا اجازه داد واردات نفت خام ونزوئلا را در ازای میلیاردها دلار از بدهی‌های خود از این کشور آغاز کنند. بنابراین اولین محموله نفت ونزوئلا پس از دو سال به اروپا فرستاده می‌شود.

بورس کالای ایران در نامه ای میزان حداکثر ثبت سفارش شمش بلوم را ابلاغ کرد.
بورس کالای ایران در نامه ای میزان حداکثر ثبت سفارش شمش بلوم را ابلاغ کرد.

بورس کالای ایران در نامه ای میزان حداکثر ثبت سفارش شمش بلوم را ابلاغ کرد.

رنج مثبت در وبملت
رنج مثبت در وبملت

رنج مثبت در وبملت

ایران و روسیه خودروی مشترک در ایران تولید می‌کنند در دیدارهای رئیس سازمان ت

شنبه بیست و هشت خرداد ، روسیه، گندم، تجارت آزاد، خودرو، سازمان توسعه تجارت

ایران و روسیه خودروی مشترک در ایران تولید می‌کنند در دیدارهای رئیس سازمان توسعه تجارت با چند مقام روس، مذاکراتی برای صفر شدن تعرفه واردات گندم و روغن صورت گرفت و بر تولید مشترک خودرو در ایران توافق شد. همچنین دو طرف در موضوع احداث شهرک ها و مناطق صنعتی مشترک و نیز استفاده از ظرفیت شهرکهای موجود برای تجارت آزاد و تولیدات مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

شمش فخوز
شمش فخوز

شمش فخوز

قطعنامه‌ اخیر آژانس سختگیرانه نبود اما پس از آن، 27 دوربین فراپادمانی را از

شنبه بیست و هشت خرداد ، برجام

قطعنامه‌ اخیر آژانس سختگیرانه نبود اما پس از آن، 27 دوربین فراپادمانی را از مدار خارج کردیم ابوالفضل عمویی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: قطعنامه‌ای که اخیراً از سوی آژانس صادر شد از نظر محتوایی قطعنامه پیچیده و سختگیرانه‌ای نبود، هرچند که اصل صدور این قطعنامه با توجه به همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به هیچ عنوان قابل قبول نبود. دوربین‌هایی که پیش از برجام نیز در ایران مستقر بود، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد در صورت تداوم گزارش‌های سیاست‌زده مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان، واکنش ایران نیز به همان نسبت شدید‌تر خواهد شد.

سود افران افزایش یافت. با خرید واحدهای صندوق درآمد ثابت افران از نرخ سود با

شنبه بیست و هشت خرداد ، بورس

سود افران افزایش یافت. با خرید واحدهای صندوق درآمد ثابت افران از نرخ سود بالاتر نسبت به سپرده‌ بانکی با بازدهی موثر سالیانه 23.3 درصد تا پایان تابستان

سود افران افزایش یافت. با خرید واحدهای صندوق درآمد ثابت افران از نرخ سود بالاتر نسبت به سپرده‌ بانکی با بازدهی موثر سالیانه 23.3 درصد تا پایان تابستان برخوردار شوید. ویژگی‌های افران: • در ردیف نقدشونده‌ترین صندوق‌های درآمد ثابت • سود روز شمار 0 06٪ (معادل 23.3 ٪ سالیانه شده تا پایان تابستان) • بدون جریمه برداشت زود هنگام • نماد همواره مثبت روی تابلو بورس • چینش پورتفو منطبق با اصول مدیریت ریسک جهت کسب اطلاعات روزانه صندوق، به کانال تلگرام و وب‌سایت افران مراجعه کنید:

نرخ بهره بازار بین بانکی با افزایش 0.11 درصدی نسبت به هفته قبل این بازار، به رقم 20.68 درصد رسید
نرخ بهره بازار بین بانکی با افزایش 0.11 درصدی نسبت به هفته قبل این بازار، به رقم 20.68 درصد رسید

نرخ بهره بازار بین بانکی با افزایش 0.11 درصدی نسبت به هفته قبل این بازار، به رقم 20.68 درصد رسید

افزایش 300 تومانی قیمت دلار در صرافی‌ها امروز کانون صرافان دلار را 27 هزار و 923 تومان برای خرید و 28 هزار و 208 تومان برای فروش قیمت گذاری کرده است.

بازار کاملا خرسی کریپتو!
بازار کاملا خرسی کریپتو!

بازار کاملا خرسی کریپتو!

تکذیب مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 500 میلیون قمری وفا، مدیر روابط عم

شنبه بیست و هشت خرداد ، بانک مرکزی

تکذیب مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 500 میلیون قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی: شایعات مطرح شده درباره مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 5
تکذیب مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 500 میلیون قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی: شایعات مطرح شده درباره مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 5

تکذیب مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 500 میلیون قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی: شایعات مطرح شده درباره مسدودسازی حساب‌های با تراکنش بالای 500میلیون تومان به هیچ وجه صحت ندارد و چنین برنامه‌ای در دستور کار بانک مرکزی نیست. حساب‌هایی که با دستور مقام قضایی مسدود شده‌اند همگی مربوط به افرادی است که بطور غیرقانونی در ‎معاملات فردایی ارز و طلا فعالیت داشته‌اند.

مهم برای گروه فولاد معاملات شمش بلوم تایید شد
مهم برای گروه فولاد معاملات شمش بلوم تایید شد

مهم برای گروه فولاد معاملات شمش بلوم تایید شد

تولید روزانه ایران‌خودرو از مرز 2900 دستگاه خواهد گذشت قائم مقام توسعه و تو

شنبه بیست و هشت خرداد ، خودرو

تولید روزانه ایران‌خودرو از مرز 2900 دستگاه خواهد گذشت قائم مقام توسعه و تولید ایران‌ خودرو از افزایش 54 درصدی تیراژ تولید و افزایش 40 درصدی کیفیت محصولات ناشی از تولید بدون کسری و عبور مستقیم از خط تولید به دست مشتریان خبر داد. کیانوش پورمجیب از تولید روزانه بیش از 2600 دستگاه خبر داد و گفت: به‌زودی تولید روزانه از مرز 2900 دستگاه در روز خواهد گذشت. پورمجیب کاهش تعداد خودروهای ناقص از 82500 دستگاه در بهمن سال قبل به کانال 23 هزار دستگاه را دستاوردی بسیار مهم برای صنعت کشور دانست و گفت: به صورت روزانه از تعداد خودروهای ناقص کاسته می‌شود و به زودی اتفاقات خوبی در این زمینه روی خواهد داد.

بایدن: تحریم‌‌‌های آمریکا علیه روسیه باعث افزایش قیمت بنزین شد بایدن اعتراف

شنبه بیست و هشت خرداد ، روسیه، قیمت بنزین، آمریکا، اقتصاد، تحریم‌

بایدن: تحریم‌‌‌های آمریکا علیه روسیه باعث افزایش قیمت بنزین شد بایدن اعتراف کرد حتی با وجود آن‌که تحریم روسیه به افزایش قیمت بنزین در آمریکا منجر شد، اما دولت او باید در جنگ اوکراین مقابل روسیه می‌ایستاد. رئیس‌جمهور ایالات متحده تصریح کرد که مردم آمریکا پس از دو سال آشفته با همه‌گیری ویروس کرونا، «واقعا افسرده هستند» اما اما وی تأکید کرد که رکود اقتصادی «اجتناب ناپذی» نیست و او ابراز امیدواری کرد که بتواند که به کشور اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

برق 16 دستگاه دولتی و یک وزارتخانه پرمصرف امروز قطع شد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ‌ گفت: امروز شنبه 28 خردادماه سال 1400 برق 17 دستگاه‌ دولتی پرمصرف از جمله یک وزارتخانه در شهر تهران قطع شد.

واریز سود سنواتی به حساب 2 میلیون و 700 هزار سهامدار از طریق سجام مدیر سیست

شنبه بیست و هشت خرداد ، پالایش، فولاد، برکت، دارویی، شفا، واتی، البرز، سپاها، دماوند، سجام

واریز سود سنواتی به حساب 2 میلیون و 700 هزار سهامدار از طریق سجام مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت: سود سنواتی 37 شرکت تا پایان هفته گذشته به حساب بانکی بیش از 2 میلیون و 700 هزار سهامدار واریز شده است. قشمی افزود: شرکت‌های «گروه دارویی برکت، شرکت بهنوش ایران، گروه دارویی البرز (گروه سرمایه‌گذاری البرز)، بانک دی، پالایش نفت تهران، فولاد مبارکه اصفهان، پترو صنعت گامرون، تولید نیروی برق دماوند، شفا دارو، سرمایه‌گذاری ساختمان نوین، بانک سینا، گروه توسعه هنر ایران و غلتک‌سازان سپاهان» از 10 خرداد تا 28 خردادماه سال جاری سود سنواتی خود را به حساب سهامدارانشان واریز کرده‌اند.

ارز ترجیحی داروها فعلاً حذف نمی‌شود وزیر بهداشت: کرونا هنوز به پایان نرسیده

شنبه بیست و هشت خرداد ، ارز ترجیحی

ارز ترجیحی داروها فعلاً حذف نمی‌شود وزیر بهداشت: کرونا هنوز به پایان نرسیده و با توجه به وضعیت و تغییراتی که ویروس پیدا کرده، آماده‌باش خود را حفظ کرده‌ایم. سیاست دولت این است که ارز ترجیحی همچنان برای دارو اعمال شود. اگر قرار باشد ارز ترجیحی دارو حذف شود باید مابه‌تفاوت در اختیار بیمه‌‌ها قرار بگیرد.

واردات گاز فرانسه از روسیه متوقف شد اپراتور سیستم انتقال گاز فرانسه یعنی شر

شنبه بیست و هشت خرداد ، روسیه، آلمان، فرانسه

واردات گاز فرانسه از روسیه متوقف شد اپراتور سیستم انتقال گاز فرانسه یعنی شرکت جی‌آرتی گاز GRTgaz اعلام کرد که واردات گاز روسیه از طریق خط لوله آلمان به فرانسه متوقف شده و این کشور از 15 ژوئن هیچ مقدار گازی از روسیه از طریق این خط لوله دریافت نکرده است. فرانسه نزدیک به 17 درصد از گاز خود را از روسیه از طریق شبکه خط لوله با آلمان وارد می کند که به شدت به منابع انرژی روسیه متکی است. قطع صادرات گاز روسیه به فرانسه به دنبال کاهش مشابه صادرات شرکت گازپروم به آلمان و ایتالیا صورت گرفت.

پیش‌بینی ورود 15 میلیارد دلار ارز به کشور توسط پتروشیمی‌ها‌ دبیرکل انجمن صن

شنبه بیست و هشت خرداد ، پیش بینی، بانک مرکزی

پیش‌بینی ورود 15 میلیارد دلار ارز به کشور توسط پتروشیمی‌ها‌ دبیرکل انجمن صنفی صنعت پتروشیمی گفت: شرکت‌های پتروشیمی از ابتدای سال 3 میلیارد و 270 میلیون دلار در سامانه نیما عرضه داشته‌اند و پیش بینی می‌شود امسال در مجموع حداقل 15 میلیارد دلار ارز توسط پتروشیمی‌ها به کشور وارد شود. مهدوی افزود: خوشبختانه چشم انداز صنعت پتروشیمی در کشور روشن است و رشد قابل توجه ارز آوری این صنعت صرفا به دلیل افزایش نرخ های جهانی نبوده بلکه هم میزان تولید و هم میزان صادرات محصولات پتروشمی افزایش قابل توجهی داشته و این روند افزایشی امسال با ورود واحدهای جدید به مدار تولید تداوم خواهد داشت. مهدوی گفت: امیدواریم با نگاه جدید بانک مرکزی به حوزه واردات و صادرات در راستای کشف قیمت ارز بر اساس عرضه و تقاضا بزودی شاهد آثار مثبت باشیم و بازار به تعادل مناسبی برسد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید