در این بازار 6 نماد (4 درصد) صف خریدی به ارزش 4 میلیارد تومان تشکیل دادند و

در این بازار 6 نماد (4 درصد) صف خریدی به ارزش 4 میلیارد تومان تشکیل دادند و

مالیات صفر یا کمتر از 5 میلیون تومان برای 88درصد واحدهای صنفی بر اساس آخرین

چهارشنبه یک تیر ، سازمان امور مالیاتی، مالیات، بورس

مالیات صفر یا کمتر از 5 میلیون تومان برای 88درصد واحدهای صنفی

🔹بر اساس آخرین آمار سازمان امور مالیاتی، تا سی و یکم خردادماه، نزدیک به یک میلیون و 685 هزار واحد صنفی که مشمول استفاده از تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم برای پرداخت مالیات عملکرد خود در سال 1400 بوده‌اند (تعیین مالیات مقطوع) هستند، درخواست‌های خود را در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت کرده‌اند.

🔹از این تعداد، مالیات 967 هزار واحد صنفی صفر ثبت‌شده است یعنی بیش از 57 درصد اصناف.

🔹همچنین مالیات 519 هزار واحد صنفی کمتر از 5 میلیون تومان است. یعنی مجموعا 88 درصد واحدهای صنفی برای عملکرد سال گذشته خود، مالیات صفر یا کمتر از 5 میلیون تومان پرداخت می‌کنند.

مرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

حقوق بازنشستگان در سه دسته جداگانه افزایش می‌یابدوزارت تعاون، کار و رفاه اج

چهارشنبه یک تیر ، بورس

حقوق بازنشستگان در سه دسته جداگانه افزایش می‌یابد

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
🔹مصوبه هیات‌وزیران در مورد افزایش مستمری بازنشستگان و سایر گروه‌های مستمری‌بگیر از سازمان تأمین‌اجتماعی، افزایش سال‌جاری مستمری این گروه از بازنشستگان را در سه دسته جداگانه در نظر گرفته و به سازمان تأمین‌اجتماعی ابلاغ کرده است.

🔹در دسته اول، مستمری بازنشستگان حداقل‌بگیر، از افزایش 57.4 درصدی متأثر خواهد شد و تا رقم حداقل پنج میلیون و 580 هزار تومان ترمیم خواهد شد. در دسته دوم، مستمری‌بگیرانی که مستمری ماهانه آنان بیش از حداقل دستمزد است و پس از اعمال افزایش ده درصدی سال جاری، مستمری آنان کمتر از رقم ده میلیون تومان خواهد بود، مبلغ ثابت 650 هزار تومان به‌عنوان کمک معیشتی، به مستمری آنان (تا سقف مجموع مستمری 10 میلیون تومان) افزوده می‌شود. مستمری دسته سوم نیز که افرادی هستند که مبلغ مستمری ماهانه آنان بیش از ده میلیون تومان است، ده درصد افزایش خواهد یافت.

مرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

تخصیص بنزین به اشخاص از اولویت خارج شد وزیر اقتصاد: به جهت اینکه در دولت چن

چهارشنبه یک تیر ، یارانه، وزیر اقتصاد، اقتصاد، بورس

تخصیص بنزین به اشخاص از اولویت خارج شد

🔹وزیر اقتصاد: به جهت اینکه در دولت چند موضوعِ تصمیم‌گیری اقتصادی دیگر مدنظر بود طرح واریز یارانه بنزین فعلاً از اولویت خارج شده تا در مورد سیاست‌های اولویت‌دار تصمیم‌گیری شود و بعد پرونده جدید باز شود؛ بنابراین فعلاً اولویت تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری برای این طرح وجود ندارد.

🔹طرح پرداخت یارانه بنزین به صورت پایلوت در کیش و قشم انجام شده و اجرای این طرح در آن مناطق متوقف نمی‌شود.

مرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

افزایش دامنه نوسان منوط به پیشنهاد بورس و فرابورس نایب رئیس هیأت مدیره سازم

چهارشنبه یک تیر ، پیش بینی، فرابورس، سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سهام، بورس

افزایش دامنه نوسان منوط به پیشنهاد بورس و فرابورس

🔹نایب رئیس هیأت مدیره سازمان بورس پیرامون زمان تعدیل مجدد دامنه نوسان قیمت سهام در تابلو معاملات بورس و فرابورس گفت: این موضوع در جلسه هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار که در تیرماه برگزار خواهد شد مورد بررسی و درباره آثار آن بر بازار سهام تصمیم گیری خواهد شد.

🔹خدابخش افزود: پیشنهاد تغییر دامنه نوسان قیمت سهام برای فصل تابستان و آثار قابل پیش بینی از افزایش و کاهش این دامنه به 7 درصد می‌بایست از سوی بورس و فرابورس به هیأت مدیره سازمان بورس ارسال و ارائه شود تا به این ترتیب سازمان بورس ضمن بررسی پیشنهادهای موجود بتواند تصمیم گیری کند./ مهر

مرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

خالص تغییر مالکیت بورس (یک تیر 1401): 221 میلیارد تومان حقیقی به حقوقی ارزش معاملات خرد سهام بورس: 2582 میلیارد تومانمرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی
خالص تغییر مالکیت بورس (یک تیر 1401): 221 میلیارد تومان حقیقی به حقوقی ارزش معاملات خرد سهام بورس: 2582 میلیارد تومانمرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

💠 خالص تغییر مالکیت بورس (یک تیر 1401): 221 میلیارد تومان حقیقی به حقوقی

💠 ارزش معاملات خرد سهام بورس: 2582 میلیارد تومان

مرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

آمار جدید کرونا در ایران (چهارشنبه یک تیر) فوت 3 بیمار در 24 ساعت گذشته مبت

چهارشنبه یک تیر ، بورس

آمار جدید کرونا در ایران (چهارشنبه یک تیر) فوت 3 بیمار در 24 ساعت گذشته مبتلایان جدید: 251 نفر مجموع بیماران: 7235440 نفر جانباختگان جدید: 3 نفر مجموع
آمار جدید کرونا در ایران (چهارشنبه یک تیر) فوت 3 بیمار در 24 ساعت گذشته مبتلایان جدید: 251 نفر مجموع بیماران: 7235440 نفر جانباختگان جدید: 3 نفر مجموع

آمار جدید کرونا در ایران (چهارشنبه یک تیر)

🌀فوت 3 بیمار در 24 ساعت گذشته

🔻مبتلایان جدید: 251 نفر
🔻مجموع بیماران: 7235440 نفر
🔻جانباختگان جدید: 3 نفر
🔻مجموع جان‌باختگان: 141373 نفر
🔻مجموع بهبود‌یافتگان: 7060989 نفر
🔻مجموع واکسن تزریق‌ شده: 150273151 دُز

مرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

بورس چهارشنبه از دریچه آمار در روزی که شاخص کل بورس تهران با کاهش 0.4 درصدی

چهارشنبه یک تیر ، قیمت پایانی، شاخص کل، صف خرید، صف فروش، آیفکس، بازار پایه، فرابورس، بورس

بورس چهارشنبه از دریچه آمار

💠 در روزی که شاخص کل بورس تهران با کاهش 0.4 درصدی مواجه شد، از 333 نماد معامله شده، قیمت پایانی 102 سهم (31 درصد) مثبت بود و در مقابل 219 سهم (66 درصد) در سطوح منفی دادوستد شدند. در این بازار 31 نماد (9 درصد) صف خریدی به ارزش 146 میلیارد تومان تشکیل دادند اما در مقابل شاهد شکل‌گیری صف فروش در 3 نماد بورسی (یک درصد) 7 میلیارد تومان بودیم.

💠 در فرابورس ایران اما در روزی که آیفکس افت 0.8 درصدی را ثبت کرد، 153 نماد معامله شدند که در این میان قیمت 46 سهم (30 درصد) مثبت و 102 سهم (67 درصد) منفی بود. در این بازار 6 نماد (4 درصد) صف خریدی به ارزش 4 میلیارد تومان تشکیل دادند و در مقابل شاهد شکل‌گیری صف فروش در 2 نماد فرابورسی (یک درصد) به ارزش 11 میلیارد تومان بودیم.

💠 بازار پایه نیز روز چهارشنبه میزبان دادوستد 147 نماد بود. در این 54 سهم (37 درصد) مثبت ماندند و در مقابل شاهد 84 سهم (57 درصد) در محدوده منفی بودیم. در این بازار نیز 31 نماد (21 درصد) صف خریدی به ارزش 157 میلیارد تومان شکل دادند و صف فروش در این بازار 47 نماد (32 درصد) با ارزشی بالغ 92 میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد.

مرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

تورم ماهانه خرداد رکورد زد خوراکی‌ها 81.6 درصد گران شدمرکز آمار: نرخ تورم ن

چهارشنبه یک تیر ، تورم، بورس

تورم ماهانه خرداد رکورد زد

📌خوراکی‌ها 81.6 درصد گران شد

مرکز آمار:
🔹نرخ تورم نقطه‌ای در خرداد ماه 1401 به عدد 52.5 درصد رسیده که نسبت به ماه قبل 13.2 واحد درصد افزایش یافته است.

🔹نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» با افزایش 32.2 واحد درصدی به 81.6 درصد و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» با افزایش 2.8 واحد درصدی به 36.8 درصد رسیده است.

🔹نرخ تورم ماهانه خرداد ١4٠١ به 12.2 درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل،8.7 واحد درصد افزایش داشته است.

🔹تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب 25.4 درصد و 4.4 درصد بوده است.

🔹نرخ تورم سالانه خرداد ماه 1401 برای خانوارهای کشور به 39.4 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 0.7 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

مرجع فوری‌ترین تحلیل‌های بورسی

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید