او گفت : سرمایه گذاران در این صندوق باید دید بلند مدت داشته باشند و حداقل 9

او گفت : سرمایه گذاران در این صندوق باید دید بلند مدت داشته باشند و حداقل 9

میرکاظمی, رییس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به اینکه درباره حقوق بازنشستگا

میرکاظمی, رییس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به اینکه درباره حقوق بازنشستگان چه کسی باید نظر نهایی را بدهد، هیات وزیران یا مجلس؟
گفت:
🔹طبق آن‌ چیزی که ما اطلاع داریم، قوانین می‌گوید، هیات دولت باید تصویب بکند که هیات دولت تصویب کرده و هیات تطبیق باید به ریاست محترم مجلس، نظر مشورتی بدهد. بین مجلس و دولت جلساتی برگزار می‌شود و علی‌القاعده، بر اساس مستندات تصمیم خواهند گرفت.

العربی الجدید گزارش داد:مقابله با تحریم‌ها دستور کار سفر لاوروف به تهران رو

چهارشنبه یک تیر ، روسیه، توافق هسته‌ای، آمریکا، تحریم‌

العربی الجدید گزارش داد:

مقابله با تحریم‌ها دستور کار سفر لاوروف به تهران

🔹روزنامه قطری نوشته وزیر خارجه روسیه در سفر امروز (چهارشنبه) خود به تهران، روابط دوجانبه، همکاری مشترک در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و تشدید همکاری برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را مورد بررسی قرار می‌دهد.

🔹لاوروف در گفت‌و‌گوهای خود در تهران روابط دوجانبه ایران و روسیه و همکاری مشترک دو کشور در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه تحولات مربوط به توافق هسته‌ای و اوضاع سوریه را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

علیرضا ناصر پور معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن

چهارشنبه یک تیر ، بازار سرمایه، سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس، صندوق‌های سرمایه‌، صندوق سرمایه‌

علیرضا ناصر پور معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اعلام این مطلب به خبرنگار بورس24 توضیح داد:

هماگونه که مطلع هستید سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه همواره با ریسک همراه بوده و سرمایه‌گذاران باید سرمایه مازاد خود را وارد این بازار نمایند ، اما با توجه به این که تضمین اصل سرمایه همواره دغدغه سرمایه‌گذاران بوده و ورود سرمایه‌گذاران جدید به بازار سرمایه غالبا در اتمام روندهای صعودی و پس از رشدهای تصاعدی شدت گرفته و تغییر روند بازار موجب زیان تعداد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران از اصل سرمایه شده است،

سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای ایجاد اطمینان خاطر برای سرمایه‌گذارانی که تمایل دارند به صورت غیرمستقیم از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بازار سرمایه شوند، اقدام به صدور موافقت اصولی برای 2 صندوق سرمایه‌گذاری مختلط با تضمین اصل مبلغ سرمایه‌گذاری در 2 قالب تضمبن اصل مبلغ سرمایه‌گذاری توسط رکن ضامن و تضمین اصل مبلغ سرمایه‌گذاری توسط دارندگان واحدهای سرمایه گذاری ممتاز نموده است.

این عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که در قالب مشخص شده تضمبن اصل مبلغ سرمایه‌گذاری توسط رکن ضامن، شخص ثالثی خارج از ساختار سرمایه‌گذاران صندوق، اصل مبلغ سرمایه‌گذاری را در قبال دریافت کارمزد ضمانت می‌نماید ؛ خاطر نشان کرد : در قالب تضمین اصل مبلغ سرمایه‌گذاری که شامل دو نوع واحد سرمایه‌گذاری عادی و ممتاز (دارای 2 نوع «نوع اول: تحت مالکیت مدیریت صندوق» و «نوع دوم: دارای قابلیت خریداری توسط اشخاص»)، واحدهای عادی توسط توسط دارندگان واحدهای سرمایه گذاری ممتاز که مشابه آن را در صندوق‌های اهرمی نیز شاهد هستیم سرمایه‌گذاران ممتاز، اصل مبلغ سرمایه‌گذاری را تضمین نموده و به صورت پلکانی در سود ایجاد شده صندوق سهم بیشتری را دریافت خواهند کرد.

وی افزود : از این جهت واحد‌‌‌های ممتاز، واحدهایی با سود متغیر و واحدهای عادی، دارای ویژگی تضمین‌ اصل سرمایه هستند. واحدهای ممتاز مختص به سرمایه‌گذارانی است که انتظار کسب سود و ریسک‌پذیری بالاتری داشته و واحدهای عادی مناسب اشخاص دارای انتظارات بازدهی و ریسک پذیری پایین‌تر است.در نتیجه، افراد بیشتری از آحاد جامعه، به سوی این نوع صندوق‌ها هدایت می‌شوند.

او گفت : سرمایه گذاران در این صندوق باید دید بلند مدت داشته باشند و حداقل 90 روز کاری اجازه ابطال وجود ندارد و البته حداکثر زمان به پیشنهاد مدیر صندوق خواهد بود

مردم در هر تراکنش چقدر پول جابجا می‌کنند؟ بررسی بازار تراکنش‌های شاپرکی در

مردم در هر تراکنش چقدر پول جابجا می‌کنند؟

🔹بررسی بازار تراکنش‌های شاپرکی در دومین ماه سال نشان می‌دهد در این مدت بیش از 3 میلیارد و 547 میلیون تراکنش از طریق بیش از 8.6 میلیون کارتخوان فروشگاهی، 156 هزار ابزار موبایلی و 390 هزار ابزار پذیرش اینترنتی انجام شده است.

🔹این تعداد تراکنش از طریق سه ابزار پذیرش در شرایطی است که بیش از 91 درصد از تعداد تراکنش های شاپرکی مربوط به ابزار کارتخوان بوده است.

🔹در اریبهشت 1401، متوسط مبلغ هر تراکنش با کارتخوان‌های فروشگاهی به طور متوسط 177 هزار تومان بوده است. این در حالی است که میانگین مبلغ تراکنش‌های پرداخت اینترنتی چند برابر این میزان بوده است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید