مهم طبق شنیده ها سقف بدهی افراد به شبکه بانکی دویست میلیون تومان شده است عر

وزیر کار: مبلغ کمک‌معیشتی به حساب افرادی که تا فروردین یارانه می‌گرفتند اما کمک‌معیشتی جدید را نگرفته‌اند واریز می‌شود ولی تا یک ماه قابل برداشت نیست

📌15 کمیسیون مشترک اقتصادی با کشورهای دنیا

صفری؛ معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه:

🔹در نیمه دوم سال گذشته بیش از 6 کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شد، قرار است در نیمه اول سال جاری 15 کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شود.

15 کمیسیون مشترک اقتصادی با کشورهای دنیا صفری؛ معاون دیپلماسی اقتصادی وزار

موافقت دولت با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی دام و طیور کشور در جل

📌موافقت دولت با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی دام و طیور کشور

در جلسه هیات دولت به ریاست رئیس جمهور انجام شد:

🔹هیات وزیران به منظور تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی دام و طیور کشور، مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی با نرخ ترجیحی 10 درصد به واحدهای مذکور اختصاص داد.

🔹مدت زمان بازپرداخت تسهیلات یاد شده حداکثر 6 ماه است.

🔹سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است بازپرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات مربوط تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار را تضمین کند.

🔹معاملات دستگاه‌های اجرایی استفاده‌کننده از منابع مالی بین‌المللی از ثبت اطلاعات در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت مستثنی شد.

📌عرضه اولیه سهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به روش حراج در نماد معاملاتی فغدیر

♦️ فقط عرضه برای سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌ها)

تاریخ دوره سفارش گیری و عرضه :چهارشنبه، 4 خرداد 1401

📌«ساینا» در بازار رکورد زد

🔹️رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان خانواده ساپیا امروز «ساینا» 25 اردیبهشت 1401 رکورد رشد قیمت را شکست و پنج میلیون تومان گران شد.

خبر مهم وزارت صمت درباره زمان فروش خودرو در سامانه یکپارچه مدیر کل صنایع

📌 خبر مهم وزارت صمت درباره زمان فروش خودرو در سامانه یکپارچه

🔹️مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت با بیان اینکه نخستین مرحله فروش در سامانه یکپارچه روز سه شنبه 27 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، افزود: متقاضیان به مدت یک هفته فرصت ثبت نام دارند.

🔸️عبدالله توکلی لاهیجانی به مزیت‌های سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اشاره کرد و گفت: عرضه چند برابری خودرو، فرصت کافی برای ثبت نام متقاضیان و نظارت سازمان حمایت در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان از مزایای این سامانه یکپارچه است.

🔹️وی با بیان اینکه از این پس خودرو باید از طریق این سامانه عرضه شود، افزود: تمامی خودروسازان بخش دولتی و خصوصی در این سامانه محصولات خود را عرضه خواهند کرد و تخصیص از طریق ساز و کار شفاف و با تنوع انتخاب محصولات برای متقاضیان صورت می‌گیرد.

هنوز با جراحی اقتصادی فاصله داریم/ دولت برای تغییر روش یارانه عجله کرد سید

📌هنوز با جراحی اقتصادی فاصله داریم/ دولت برای تغییر روش یارانه عجله کرد

سید حمید حسینی، کارشناس اقتصادی:
🔹آنچه امروز در قالب تغییر ساختار یارانه‎ها در کشور اتفاق افتاده است جراحی اقتصادی نیست و هنوز با جراحی اقتصادی فاصله داریم.
🔹از ابتدا قابل پیش‎‌بینی بود که پرداخت یارانه قابل دوام نیست. نکته اما اینجاست که یارانه ارزی به یارانه ریالی تغییر شکل داده و من معتقدم در عمل باز هم با پرداخت یارانه فراگیر نقدی دچار مشکل و بحران خواهیم شد چرا که موتور تولید نقدینگی در این حالت مدام روشن میماند.
🔹در سال گذشته نزدیک به 15 میلیارد دلار ارز یارانه ای داده شده است، این بدان معناست که 60 درصد درآمد نفتی کشور صرف واردات کالای یارانه‌ای شده است.
🔹دولت با عجله‌ای غیر قابل توضیح نسبت به اجرای این طرح اقدام کرد. اگر قرار است کالا برگ به مردم داده شود، چرا دو ماه یارانه نقدی تعلق گرفت و اگر قرار بود یارانه نقدی داده شود، چرا حرف از تخصیص کالابرگ در میان است.

پلیس خواستار دسترسی کامل به سامانه تجارت وزارت صمت شد سردار حاجیان، سخنگوی

📌 پلیس خواستار دسترسی کامل به سامانه تجارت وزارت صمت شد

سردار حاجیان، سخنگوی فراجا:
🔹️باید دسترسی کامل به سامانه تجارت برای پلیس فراهم شود تا بتوانیم چرخه انبارداری کشور را تحلیل کرده و به آمار‌ها دسترسی داشته باشیم.

🔸️پلیس با کسانی که بخواهند با معیشت مردم بازی کنند و با اخلال در بازار و چرخه تولید آن را به خطر بیاندازند برخورد جدی خواهد کرد.

🔹️امروز خودرو‌های شوتی که کالا‌های قاچاق را جابه‌جا می‌کنند به یک معضل برای ما تبدیل شده‌اند و باید برخورد شدیدتری با آن‌ها صورت بگیرد.

🔸️ 51 درصد از سرقت‌های کل کشور سرقت‌های خرد را شامل می‌شود که بخش قابل توجهی از آن از سوی سارقان خرده‌پا، معتادان متجاهر و بعضا افرادی رخ می‌دهد که چاره‌ای جز سرقت ندارند.

🔹️ در 24 ساعت گذشته 177 تن برنج احتکاری و قاچاق در کشور کشف شد و همچنین 186 تن گندم و آرد، 430 تن روغن و 176 تن نهاده دامی نیز کشف و ضبط شد

📌 معاون برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی: طی روزهای آینده قیمت گوشت قرمز به قیمت‌های قبل بر می‌گردد.

🔹در حال واردات گوشت گرم از روسیه و پاکستان هستیم

معاون برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی: طی روزهای آینده قیمت گوشت قرمز به قیم

بخشی از مصاحبه دکتر سعید اسلامی بیدگلی دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ای

📌 بخشی از مصاحبه دکتر سعید اسلامی بیدگلی دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران با رسانه بورس نیوز در ارتباط با رویداد جامع مسیرسرمایه گذاری در سال 1401

♦️ رویداد جامع مسیرسرمایه گذاری در سال 1401 با همکاری مشترک کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، پیشگامان دنیای مالی و رسانه بورس نیوز، چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه بصورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.

🔸️ برای ثبت نام در رویداد به سایت دنیای مالی مراجعه نمایید.

🌐www.donyayemali.com

🔹️جهت ثبت نام حضوری در رویداد با شماره تلفن زیر داخلی 180 تماس حاصل نمایید.

☎️ 02191306168

♦️ چنانچه درباره این رویداد سوالی دارید میتوانید به آیدی پیام دهید.

بخشی از مصاحبه دکتر سعید اسلامی بیدگلی دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ای

ارزنده‌ترین‌ روانکارها در این پست لیستی از سهم‌های صنعت روانکار را بر اسا

🔴 ارزنده‌ترین‌ روانکارها 🔴

🔵 در این پست لیستی از سهم‌های صنعت روانکار را بر اساس شاخص P/E فوروارد مشاهده می‌کنید. بازدهی یک ماه و سه ماه اخیر سهم‌های این صنعت نیز مورد ارزیابی قرار گرفته است.

نکاتی در خصوص تحلیل صنعت روانکار :
✅ در این تحلیل‌ها افزایش نرخ 40 درصدی روی نرخ روغن موتور نسبت به آخرین نرخ‌های اسفند در نظر گرفته شده است. همچنین سودآوری زیرمجموعه‌ها نیز در تحلیل‌ها لحاظ شده است.

🔵 لوبکات و وکیوم باتوم در کنار آیزو ریسایکل مواد اولیه اصلی شرکت‌های روانکار هستند و با توجه به افزایش نرخ چشم‌گیر نفت و فرآورده‌های نفتی طی ماه‌های گذشته، رشد قیمت قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

🔵 از همین بابت برای محصولات روغن موتور که توسط سازمان حمایت نرخ‌گذاری می‌شوند طی روزهای آتی انتظار افزایش نرخ داریم.

🔴 جهت مشاهده بروزترین گزارش‌های تحلیلی بازار سرمایه وارد کانال تلگرام انیگما شوید.

ارزنده‌ترین‌ روانکارها   در این پست لیستی از سهم‌های صنعت روانکار را بر اسا
ارزنده‌ترین‌ روانکارها در این پست لیستی از سهم‌های صنعت روانکار را بر اسا

اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها: از افراد جدید متقاضی دریافت یارانه و ج

📌اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها:
از افراد جدید متقاضی دریافت یارانه و جامانده در روزهای آتی ثبت نام می گردد

🔹️سازمان هدفمندسازی یارانه ها:از افراد جدید متقاضی دریافت یارانه و جامانده در روزهای آتی ثبت نام خواهد شد.
🔸️به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه ها،سازمان دفمندسازی یارانه ها در اطلاعیه ای از ثبت نام افراد جامانده و افراد متقاضی دریافت یارانه در روزهای آتی خبر داد.

🔹️این اطلاعیه که در راستای مردمی سازی و عادلانه سازی یارانه و دستورات آیت الله دکتر رئیسی، رئیس جمهور می باشد بدین شرح است: به اطلاع کسانی که به هر دلیلی امکان ثبت نام پیدا نکردند، می رساند سازمان هدفمندسازی یارانه ها در روزهای آتی، ثبت نام از متقاضیان یارانه، جاماندگان، از قلم افتادگان و منصرفین دوره های قبل را آغاز می کند.

🔸️در روزهای آتی کیفیت، شرایط و وب سایت ثبت نام از افراد متقاضی دریافت یارانه و افراد جامانده از طریق رسانه های جمعی و یا پایگاه اطلاع رسانی سازمان هدفمندسازی یارانه ها به آدرس اینترنتی www.hadafmandi.ir اعلام می شود.

🔹️لازم به تاکید است، پس از ثبت نام از سرپرستان، بررسی های لازم انجام می شود و در صورت واجد شرایط بودن، ثبت نام کننده مانند سایر مشمولین، یارانه مرحله 136-135 (اردیبهشت و خرداد 1401)را دریافت خواهد کرد.

🔸️همچنین منظور پاسخگویی به عدم واریز کمک معیشتی در اردیبهشت ماه سال1401 و اعتراض به دهک بندی های اعلام شده به وب سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و یا با شماره 021-6369 تماس حاصل نمایید. در صورت پذیرش اعتراض عدم واریز یارانه مرحله 135 و 136 اعلام شده برای سرپرست خانوار جبران خواهد شد

محدودیت‌های ارائه شده در سایت فروش یکپارچه خودرو اعلام شد 1 ⃣ برای کلیه طرح

📌محدودیت‌های ارائه شده در سایت فروش یکپارچه خودرو اعلام شد

1️⃣ برای کلیه طرح‌های تا اطلاع ثانوی، محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید، از سایر خودروسازها (48 ماهه) ملاک است. تبصره : در صورت اتصال به سامانه برخط راهور ناجا به سامانه فروش خودروسازان (صرفا برای فروش فوق‌العاده یا فوری) نداشتن پلاک فعال انتظامی ملاک قرار خواهد

2️⃣ دارا بودن گواهینامه رانندگی خودرو

3️⃣ انطباق همزمان کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت‌نام

4️⃣ کد ملی (هر کدملی یک خودرو)

5️⃣ سن (بالای 18 سال)

6️⃣ عدم امکان صلح در قراردادهای فروش

7️⃣ صحت‌سنجی مندرجات سجلی و پستی بر اساس سامانه امتا

8️⃣ غیرفعال نمودن گارانتی خودرو پس از 5 ماه و 10000 کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه

9️⃣ توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمه https شروع و صرفاً با عبارت .shaparak.ir به پایان می‌رسد.

0️⃣1️⃣ درصورت ثبت‌نام و برنده شدن در قرعه‌کشی و عدم واریز وجه تا 2 دوره نمی‌توان در طرح‌های فروش بعدی شرکت نماید.

1️⃣1️⃣ از آنجا که به منظور شفاف‌سازی زنجیره نقل و انتقالات خودرو و جزییات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مطابق 4 آیین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی در اختیار سامانه جامع تجارت قرار می‌گیرد ، اینجانب با علم به کلیه مسولیت‌های مترتب بر انجام این معامله بر فرد ثبت‌نام کننده مطابق مشخصات مندرج در سامانه فروش ، اقدام به ثبت‌نام می‌نمایم.

درخشش ورزشکاران ناشنوای ایرانی در مسابقات المپیک برزیل با حمایت همراه اول و

⭕ درخشش ورزشکاران ناشنوای ایرانی در مسابقات المپیک برزیل با حمایت همراه اول

🔹ورزشکاران ناشنوای ایرانی توانستند با کسب 40 مدال در بیست‌وچهارمین دوره بازی‌های المپیک ناشنوایان که از 11 تا 25 اردیبهشت 1401 به میزبانی شهر «کاشیاس دوسول» برزیل برگزار شد، به مقام سوم دست یابند.

🔹کاروان اعزامی کشورمان که با شعار «موفقیت در سکوت» و حمایت همراه اول، با 140 ورزشکار در رشته‌های فوتبال، والیبال ساحلی، جودو، کشتی آزاد و فرنگی، دوومیدانی، تیراندازی (مردان و زنان)، کاراته (مردان و زنان) و تکواندو (مردان و زنان) در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، توانست در پایان، جایگاه کشورمان را با چهار رتبه ارتقاء نسبت به دوره گذشته، به رده سوم المپیک برساند.

🔹ورزشکاران کشورمان با کسب 14 مدال طلا، 12 مدال نقره و 14 مدال برنز توانستند رتبه سوم را بعد از کشورهای اوکراین و ایالات متحده، برای کشورمان به ارمغان آورند.

🔹همراه اول به‌عنوان حامی اول ورزش ایران که هم‌اکنون علاوه بر تیم‌های ملی ناشنوایان، حامی رسمی تیم‌های ملی کشتی و والیبال نیز است، این افتخارآفرینی را به ورزشکاران ناشنوای کشور و هموطنان تبریک گفته است.

درخشش ورزشکاران ناشنوای ایرانی در مسابقات المپیک برزیل با حمایت همراه اول و
درخشش ورزشکاران ناشنوای ایرانی در مسابقات المپیک برزیل با حمایت همراه اول و

📌 وزیر کار: مبلغ کمک‌معیشتی به حساب افرادی که تا فروردین یارانه می‌گرفتند اما کمک‌معیشتی جدید را نگرفته‌اند واریز می‌شود ولی تا یک ماه قابل برداشت نیست

🔹بعد از اینکه مشخص شود فرد جزو دهک 1 تا 9 است، مبلغ قابل برداشت می‌شود.

وزیر کار: مبلغ کمک‌معیشتی به حساب افرادی که تا فروردین یارانه می‌گرفتند اما

📌اما و اگرها در خودروی وارداتی

وزارت صمت اگر می‌خواست خودرو ارزان به دست مردم برسد شرایط را برای همه مردم و خودروسازان خصوصی که عملکرد خوبی داشتند فراهم می‌کرد

معاون وزیر نفت: ایران در پی صادرات گاز به اروپا است خبرگزاری فرانسه روز یک

📌معاون وزیر نفت: ایران در پی صادرات گاز به اروپا است

🔹️خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه در گزارشی از تدارک ایران برای صادرات گاز به اروپا در بحبوحه افزایش بهای انرژی به دلیل جنگ در اوکراین خبر داد.
🔹️در این گزارش با استناد به پایگاه خبری اداره کل روابط عمومی وزارت نفت، شانا به نقل از مجید چگنی، معاون این وزارتخانه آمده است: «ایران در حال بررسی این موضوع (صادرات گاز به اروپا) است اما هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده‌ایم.»
🔹️معاون وزیر نفت ایران با این حال در ادامه یادآور شده است که «ایران همواره به دنبال توسعه دیپلماسی انرژی و توسعه بازار است.»

قیمت مرغ به کیلویی 37 هزار تومان کاهش یافت مدیرعامل سازمان میادین میوه و ت

📌قیمت مرغ به کیلویی 37 هزار تومان کاهش یافت

🔹مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: با توجه به آنکه نرخ مصوب هر کیلو مرغ در عمده فروشی‌ها 55 هزار تومان و 500 تومان تعیین شده بود، امروز در سطح عمده فروشی‌ها و در میدان بهمن تهران هر کیلوگرم گوشت مرغ با قیمت 37 تا 39 هزار تومان رسید.

قیمت مرغ به کیلویی 37 هزار تومان کاهش یافت  مدیرعامل سازمان میادین میوه و ت
قیمت مرغ به کیلویی 37 هزار تومان کاهش یافت مدیرعامل سازمان میادین میوه و ت

عرضه اولیه سابیک

12 درصد از سهام شرکت سیمان آبیک با نماد (سابیک) چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه خواهد شد.

واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال 99 در هفته آینده مدیر فناوری شرکت سپرده‌

📌 واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال 99 در هفته آینده

🔹مدیر فناوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به نخستین زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال 99 اشاره کرد و گفت: مشمولان این سهام تا 30 اردیبهشت ماه می توانند مشخصات خود را در سایت ارسال کنند و سود آنها در 31 اردیبهشت ماه واریز خواهد شد.

🔹شماره حساب افرادی که فوت شده‎اند در سیستم بانکی مسدود شده و امکان واریز وجه وجود ندارد.

🔹به محض شناسایی وراث، ضمن تقسیم سهام عدالت بین وراث، در فاز جداگانه‌ای سودهای انباشته شده را بین آنها تقسیم خواهیم کرد./ایرنا

واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال 99 در هفته آینده مدیر فناوری شرکت سپرده‌
واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال 99 در هفته آینده مدیر فناوری شرکت سپرده‌

معترضان یارانه کمک‌معیشتی منتظر پیامک وزارت رفاه باشند وزیر رفاه: در چند ر

📌معترضان یارانه کمک‌معیشتی منتظر پیامک وزارت رفاه باشند

🔹وزیر رفاه: در چند روز آینده برای سرپرستان خانوارهایی که یارانه کمک‌معیشتی نگرفته‌اند و درخواست تجدیدنظر کرده‌اند پیامک ارسال می‌شود تا با مراجعه به سایت مشخصات شناسه اقتصادی خود را مشاهده کنند و اعتراض خود را به هرکدام از بندها ثبت کنند تا ما بررسی کنیم.

معترضان یارانه کمک‌معیشتی منتظر پیامک وزارت رفاه باشند  وزیر رفاه: در چند ر
معترضان یارانه کمک‌معیشتی منتظر پیامک وزارت رفاه باشند وزیر رفاه: در چند ر

📌مجاز شدن استفاده پتروشیمی ها از ارز حاصل از صادرات خود

مجاز شدن استفاده پتروشیمی ها از ارز حاصل از صادرات خود
مجاز شدن استفاده پتروشیمی ها از ارز حاصل از صادرات خود

‌با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها در ‎ایران، قیمت آرد و روغن در فروشگاه

📌‌با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها در ‎ایران، قیمت آرد و روغن در فروشگاه‌ های اصلی عرضه مواد غذایی در اربیل و سلیمانیه ‎اقلیم کردستان با افزایش شدید قیمت مواجه و نایاب شده است.

🔹 با اجرای این طرح، روند قاچاق کالا از ایران به کشورهای همسایه، به نفع جیب مردم متوقف شده است.نور نیوز

‌با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها در ‎ایران، قیمت آرد و روغن در فروشگاه
‌با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها در ‎ایران، قیمت آرد و روغن در فروشگاه

واردات خودرو از پایه 7 تا 20 هزار دلار / همه افراد با اعلام منشاء ارز و تای

📌واردات خودرو از پایه 7 تا 20 هزار دلار / همه افراد با اعلام منشاء ارز و تایید بانک مرکزی، می‌توانند خودرو وارد کنند

حسینی کیا، نایب رئیس کمیسیون صنایع:

🔹برای تنظیم بازار، واردات خودرو به کشور با پایه 7 تا 20 هزار دلار صورت خواهد گرفت.

🔹آیین نامه واردات خودرو در دولت در حال نهایی شدن است.

🔹در صورت تصویب آیین نامه واردات خودرو در دولت، همه افراد با اعلام منشاء ارز خود و تایید بانک مرکزی، می‌توانند اقدام به واردات خودرو کند.

مهم

📌طبق شنیده ها سقف بدهی افراد به شبکه بانکی دویست میلیون تومان شده است