انرژی3 64,080 خرید 65 کد حقیقی  در صف خرید به ارزش کل 79,125,343,200 ری

خودرویی ها امروز آغازی منفی داشته اند هرچند به نظر می رسد تا حدودی تقاضای نمادها بهتر از روز گذشته است. در زراعتی ها و غذایی ها شاهد رشد قیمت ها در ا

خودرویی ها امروز آغازی منفی داشته اند هرچند به نظر می رسد تا حدودی تقاضای ن

📈خودرویی ها امروز آغازی منفی داشته اند هرچند به نظر می رسد تا حدودی تقاضای نمادها بهتر از روز گذشته است.

📈در زراعتی ها و غذایی ها شاهد رشد قیمت ها در اکثر نمادها هستیم.

📈سیمانی ها نیز روندی مثبت را آغاز کرده اند.

📈در پالایشی ها تعادل در معاملات را در ابتدای بازار شاهد هستیم.

📈پس از آغازی متعادل افزایش نسبی عرضه در بازار محسوس است.

انرژی3
64,080
خرید 65 کد حقیقی  در صف خرید 
به ارزش کل 79,125,343,200 ریال
سرانه خرید هر کد 1,217,327,760 ریال

1401.2.25

مناسب خرید و نگهداری

انرژی3  64,080 خرید 65 کد حقیقی  در صف خرید  به ارزش کل  79,125,343,200  ری
انرژی3 64,080 خرید 65 کد حقیقی  در صف خرید به ارزش کل 79,125,343,200 ری

نقشه اتحادیه اروپا برای خرید گاز روسیه بدون نقض تحریم‌ها ایسنا – بلومبرگ ب

📢نقشه اتحادیه اروپا برای خرید گاز روسیه بدون نقض تحریم‌ها
ایسنا – بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه نوشت: کمیسیون اروپا در دستورالعمل جدیدی درباره پرداخت پول گاز روسیه، قصد دارد اعلام کند شرکتها زمانی که به یورو یا دلار پول پرداخت کنند، باید به شکل شفاف اعلام کنند که به تعهدشان مطابق با قراردادهای فعلی عمل کرده‌اند. بازوی اجرایی اتحادیه اروپا به دولتها اعلام کرده است که دستورالعمل جدید مانع از آن نمی شود که شرکتها در گازپروم بانک، حساب افتتاح کنند و به آنها اجازه خواهد داد در چارچوب تحریم‌هایی که اتحادیه اروپا بر سر حمله مسکو به اوکراین، علیه روسیه وضع کرده است، گاز خریداری کنند.
شرکتهای اروپایی هفته‌هاست تقلا می‌کنند مشخص کنند چگونه می‌توانند خواسته مسکو در خصوص سیستم پرداخت جدید را برآورده کنند بدون این که تحریم‌ها علیه بانک مرکزی روسیه را نقض کنند. پوتین 31 مارس اعلام کرد اگر پرداختها به روبل صورت نگیرد، صادرات گاز متوقف خواهد شد.
بر اساس گزارش بلومبرگ، اتحادیه اروپا در ابتدا اعلام کرده بود مکانیزمی که پوتین خواستار استفاده از آن شده است، تحریم‌های این بلوک را نقض می کند. اما کمیسیون اروپا به کشورهای عضو اعلام کرد شرکتها می‌توانند همان طور که کرملین دستور داده است، به یورو یا دلار در گازپروم بانک، حساب افتتاح کنند. اما کمیسیون اروپا درباره این که آیا داشتن حساب به روبل مطابق با مقررات اتحادیه اروپا خواهد بود، حرفی به میان نیاورد.

… در انتظار قیمتهای بالا و بالاتر دولت هند، سومین کشور صادرکننده گندم دنی

👈 … در انتظار قیمتهای بالا و بالاتر

دولت هند، سومین کشور صادرکننده گندم دنیا صادرات گندم این کشور را ممنوع کرده و می گوید این محدودیت بلافاصله اجرایی خواهد شد

هدف از این محدودیت، کنترل تورم داخلی و کاهش قیمتها و ذخیره سازی گندم عنوان شده است

کامودیتی با توجه به گزارش هفته قبل وزارت کشاورزی آمریکا، گندم در سال جاری دارای محدودیت عرضه بوده و اقدام هند میتواند شکاف بین عرضه و تقاضا در دنیا را گسترده تر کرده و در برخی کشورها، ایجاد بحران کند … ترکیه و مصر در حال برنامه ریزی واردات عمده گندم از هند قبل از این تصمیم بوده اند

بازار در انتظار محدودیتهای صادراتی هند برای سایر اقلام صادراتی … با هدف کنترل قیمتهای داخلی است

25 اردیبهشت سالروز بزرگداشت فردوسی کبیر گرامی باد شاهنامه‌ شناسنامه ملت ایر

25 اردیبهشت سالروز بزرگداشت فردوسی کبیر گرامی باد

شاهنامه‌ شناسنامه ملت ایران و حکایت نبرد نیاکان ما با سیاهی و کژی است. آنچه به سعی سی ساله او حاصل آمده از منابع غرورآفرین میراث جمعی ماست. تجلی روح ملی ایران است. کار او کتاب ماندگاری در اخلاق هم است. آنچه در شاهنامه می درخشد یزدان پرستی و اخلاق است.

شاهنامه بی‌شک از گنج‌های با ارزش واژگانی و قواعد دستور زبان فارسی است. آکنده از آرایه های نغز، سنجیده‌گویی در توصیف‌های ستودنی و ستایش آمیز. این اثر سترگ، نمونه‌ای عالی در مقیاس جهانی از ادبیات حماسی است که به زبان‌های زنده ترجمه شده است و آنرا با آثاری چون ایلیاد و اودیسه هومر در قیاس گرفته‌اند.

مقبره فردوسی کبیر در شهر زیبای مشهد بلوار شاهنامه قرار دارد.

فردوسی کبیر و نادرشاه افشار از بزرگترین مشاهیر ملی و حماسی ایران هستند که مشهدی بوده اند و هم اکنون مقبره هر دو در شهر مشهد قرار دارد.

25 اردیبهشت سالروز بزرگداشت فردوسی کبیر گرامی باد شاهنامه‌ شناسنامه ملت ایر
25 اردیبهشت سالروز بزرگداشت فردوسی کبیر گرامی باد شاهنامه‌ شناسنامه ملت ایر