گلکسی دیجیتال در آستانه ضرر 300 میلیون دلاری قرار دارد به گزارش نشریه بلوم

سقوط 1.9 تریلیون دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال در 6 ماه؛ ترس از وضعیت استیبل کوین‌ها ادامه دارد شکسته‌شدن پیوند قیمتی استیبل کوین «UST» با دلار و س

🌸الــــهــــی
🌾روزیـتـون فــراوان
🌸وجودتون پر مهر
🌾خندہ هاتون همیشگے
🌸وجــدانــتــون آروم
🌾دستتــــــون بخشنــدہ
🌸و همراهتون دعاے خیر باشہ

🌾روز دوشـنـبـه تـــــون
🌸شـــــاد و پــــرنـــشـــاط

سقوط 1.9 تریلیون دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال در 6 ماه؛ ترس از وضعیت است

سقوط 1.9 تریلیون دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال در 6 ماه؛ ترس از وضعیت استیبل کوین‌ها ادامه دارد

🔸 شکسته‌شدن پیوند قیمتی استیبل کوین «UST» با دلار و سقوط شدید قیمت لونا در کنار کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال موجی از نگرانی را میان سرمایه‌گذاران به راه انداخته است. در همین حال، کارشناسان درباره خطرات استیبل کوین‌ها و تأثیر منفی آنها بر سایر بازارهای مالی هشدار می‌دهند.

نمای ابتدایی بازار بورس تهران

نمای ابتدایی بازار بورس تهران
نمای ابتدایی بازار بورس تهران

شاخص ترس و طمع بیت کوین
دوشنبه (16 مه ، 26 اردیبهشت)

شاخص ترس و طمع بیت کوین دوشنبه (16 مه ، 26 اردیبهشت)
شاخص ترس و طمع بیت کوین دوشنبه (16 مه ، 26 اردیبهشت)

گلکسی دیجیتال در آستانه ضرر 300 میلیون دلاری قرار دارد به گزارش نشریه بلوم

گلکسی دیجیتال در آستانه ضرر 300 میلیون دلاری قرار دارد

🔸 به گزارش نشریه بلومبرگ، شرکت سرمایه‌گذاری گلکسی دیجیتال در سه ماه دوم امسال احتمالاً با ضرر 300 میلیون دلاری مواجه خواهد شد. افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال به‌ویژه بیت کوین، چیرگی ترس بر بازار و سقوط حیرت‌آور قیمت استیبل کوین یواس‌تی را می‌توان از علل این ضرر برشمرد. در همین حال، ارزش اموال مایک نووگراتز، مدیرعامل گلکسی دیجیتال هم به شدت دچار ریزش شده و از 8.5 میلیارد دلار به 2.5 میلیارد دلار رسیده است.

یکی از اعتبارسنج‌های اصلی تِرا خواستار جایگزینی کامل شبکه فعلی با یک بلاک چ

یکی از اعتبارسنج‌های اصلی تِرا خواستار جایگزینی کامل شبکه فعلی با یک بلاک چین جدید شد

🔸 جیون کیم، مدیرعامل شرکت بلاک چینی «DSRV» که یکی از نودهای اعتبارسنج اصلی شبکه تِرا محسوب می‌شود، گفته شبکه قدیمی ترا باید به‌طور کامل و برای همیشه خاموش شود. او از دیگر اعتبارسنج‌های شبکه ترا خواسته است تا طرح دو کوان برای راه‌اندازی یک فورک از شبکه فعلی را رد کنند و به‌جای آن به ساخت یک بلاک چین مجزا و کاملاً جدید رأی دهند. گفتنی است این اعتبارسنج 9.36 درصد از حق رأی درون‌زنجیره‌ای بلاک چین ترا را در اختیار دارد. این نود پیش از سقوط قیمت‌ها، 14 میلیارد دلار لونا در اختیار داشت که ارزش کنونی آنها به 3 میلیون دلار رسیده است و می‌توان گفت یکی از بزرگترین هولدرهای خسارت دیده از سقوط اخیر محسوب می‌شود

خروج 1.9 تریلیون دلار از بازار رمزارزها؛ تبعات آن برای اقتصاد جهانی چیست؟

خروج 1.9 تریلیون دلار از بازار رمزارزها؛ تبعات آن برای اقتصاد جهانی چیست؟

🔹 طی 6 ماه گذشته خروج سرمایه از بازار رمزارزها بسیار شدید بوده است. به نحوی که ارزش کل بازار رمزارزها که در آبان 1400 به بیش از 3 تریلیون دلار رسیده بود، چند روز پیش به 1.1 تریلیون دلار رسید که 1.9 تریلیون دلار کاهش را نشان می‌دهد. برای مقایسه، کل افت ارزش بازار وام‌های مسکن در ایالات متحده که آغاز کننده بحران مالی سال 2008 بود، حدود 1.4 تریلیون دلار بود.

شخصی یک NFT نیم میلیون دلاری را به‌اشتباه 200 دلار فروخت در روز یکشنبه، شخ

شخصی یک NFT نیم میلیون دلاری را به‌اشتباه 200 دلار فروخت

🔸 در روز یکشنبه، شخصی توکن غیرمثلی (NFT) شماره 6462 مجموعه بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club) را به قیمت 200 دلار فروخت. این مجموعه یکی از گران‌ترین مجموعه‌های NFT بازار و قیمت کف آن در حال حاضر 101.75 اتریوم (20600 دلار) است. احتمال این وجود دارد که فروشنده مذکور بین 200 اتریوم و 200 دلار اشتباه کرده و توکن خود را 99.9 درصد زیر قیمت فروخته است. با اینکه تعداد کمی از کاربران ارزهای دیجیتال با فروشنده هم‌دردی کردند، بسیاری معتقد بودند این معامله برای فرار از پرداخت مالیات انجام شده است.

السالوادور جلسه‌ای با حضور مقامات 44 کشور درباره بیت کوین برگزار می‌کند نا

السالوادور جلسه‌ای با حضور مقامات 44 کشور درباره بیت کوین برگزار می‌کند

🔸 نایب بوکله (Nayib Bukele)، رئیس‌جمهور السالوادور، اعلام کرده است که در روز دوشنبه 32 بانک مرکزی و 12 مقام مالی از 44 کشور برای بحث در مورد مسائل مالی، اقتصاد دیجیتال، عرضه بیت ‌کوین و مزایای آن، در کشور السالوادور ملاقات خواهند کرد. این بانک‌های مرکزی و مقامات عالی عمدتاً از کشورهای در حال توسعه، از جمله نیجریه، مصر، نپال، پاکستان، بنگلادش، کنیا، اوگاندا، رواندا، پاراگوئه، آنگولا، گینه و ماداگاسکار هستند.